Skocz do zawartości

318i Nieznaczny biały osad na bagnecie, odma i napinacz


Shaun

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

tydzień temu stałem się posiadaczem BMW E46 2002 318i.

Silnik wydaje się chodzić w porządku lecz mam dwie niepokojące sprawy.

 

1. To dziwny dźwięk zaraz po starcie silnika - taki jak tutaj

Co może powodować taki dźwięk i czy jest to duży powód do zmartwień?

2. Po dwóch dniach po zakupie auta sprawdziłem olej. Na końcówce bagnetu zobaczyłem troszkę białej mazi(popularnego majonezu). Stwierdziłem, że jakiś to może wina oleju. Jak to po kupnie wymieniłem wszystkie filtry oraz olej (Valvoline 5W40) i po przejechaniu 50km z warsztatu do domu na końcówce bagnetu wciąż zauważyłem troszkę tej mazi. Jak na razie nie mogę stwierdzić czy ubywa mi oleju, ponieważ przejechałem jedyne 50km na świeżym oleju.

 

Czy to może mieć jakiś związek z popularną odmą(separatorem oleju). Czy taki separator należy wymienić(nie mam informacji czy poprzedni właściciele wymieniali)?

 

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące napinacza łańcuszka. Czy należy do wymienić prewencyjnie? Czy nowy napinacz może namieszać w działaniu silnika?

 

Przepraszam, że mam tyle pytań, lecz po prostu zacząłem się martwić o samochód i nie wiem czy potrzebnie.

Edytowane przez Shaun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po pierwsze :search: bo wszystko jest na forum, po drugie tytuł jest niezgodny z regulaminem.

Odmę wymień z przewodami a napinacz musi być nowszy/poprawiony, sprawdź jaki masz, możliwe, że poprzedni właściciel zmienił.

Jak sprawdzić? :search:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem nazwę tematu.

 

Rozumiem, że tematy były poruszane tysiąc razy. Zapytałem o napinacz i odmę przy okazji zapytania z majonezem.

Znalazłem kilka wątków dotyczących białego osadu, lecz były one znaczne np. cały bagnet w białej mazi lub na korku. U mnie nie jest tak strasznie, ponieważ zauważyłem go tylko troszeczkę.

 

Auto nie jeździ na małych dystansach - co najmniej 30km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.