Skocz do zawartości

e34 525i getriebeprogramm?!?


djmlody1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów. Przeszukując forum nie nie znalazlem podobnych objawów co do mojego a mianowicie podjechałem pod dom zaparkowałem i chcąc podjechać nieco do przodu wyskoczył mi komunikat getriebeprogramm i nie mam żadnego biegu, właczajac R,D,2,3,4 oprócz tego że silnik dostaje wyższych obrotów o około 200-300 obr/min to auto nie jedzie, dodam tylko że auto kupilem w piatek i przejechalem nim tylko 48km, mieszkam w niemczech, cały czas trzymam sie marki od 12lat a to jest mój perwszy automat w życiu, dlatego prosze o wasza pomoc. BMW E34 525I 192KM VANOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż ładowanie bo czasem przy słabym akumulatorze taki komunikat wyskakuje.Generalnie ten komunikat może oznaczać brak zasilania ,masy lub usterkę sterownika skrzyni.Te rzeczy musisz sprawdzić sam .A na wyświetlaczu biegów coś się wyświetla czy jest czarne pole ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odłaczeniu aku na pare godzin pokazuje przez chwile każdy tryb PRND234 lecz nie jedzie i zapala sie getriebeprogramm i gasna kontrolki odpowiedzialne za połozenie lewarka zmiany biegow. Po ponownych wlaczaniach zaplonu wyswietla sie polozenie lewarka moze przez 2sek. Mam zamiar zrobic wlasna mala kolekcje klasykow. Ciezko znalezc warte uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to tryb awaryjny to auto po dodaniu gazu ruszy, tyle że z wyższego biegu i wrażenie będzie takie jak przy ślizgającym sprzęgle w manualu.Jedyne co można w tej sytuacji doradzić to sprawdzenie wg.schematu wszystkich połączeń elektrycznych skrzynia-sterownik-wiązka auta. Edytowane przez MarekM-535i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez motonita1 » 06 Sie 2015 14:16

 

to wina elektryki nie mechaniki.... ja tak miałem jak było za nieskie napiecie na AKU....

 

podpiełem kompa i pokazuje napiecie 5,8v a teraz już na postoju wzrosło do 7,5v , szukam dalej po masie i nic.... napisz co tam u ciebie było przyczyną takiego spadku napiecia, poza tym komp wykrył sonde której wartość wynosi 0,01v i czujnik spalania stukowego. przez podpiecie drugiego sterownika na podmianke wyskoczylo z 10 nieznanych bledow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka od aku jest po lewej stronie, na foto nie widać bo kierownica ja przeslania, kumpel mechanik mowi zeby wyczyscic kostke w skrzyni, ewentualnie któryś przekaznik bo przerabial w bmw takie sprawy z brakiem wlasciwego napiecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka od aku jest po lewej stronie, przeslania ja kierownica, poza tym znajomy mechanik przerabial te tematy z automatami i mowi zebym przeczyscil kostke w skrzyni, ewentualnie jakis przekaznik zaszfankowal i dlatego pokazuje takie napiecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. zaraz lece po inny i zobacze, narazie czekam az plyn penetrujaco czyszczacy elektryke wyparuje..... po sprawdzeniu przekaznika ktory opisales jako K81 w tym miejscu mam przekaznik oznaczony jako K52 a wyzej nad nim jest K59 dodam ze w gornej czesci zaraz pod bezpiecznikami mam 3 przekazniki a pod nimi sa 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. zaraz lece po inny i zobacze, narazie czekam az plyn penetrujaco czyszczacy elektryke wyparuje..... po sprawdzeniu przekaznika ktory opisales jako K81 w tym miejscu mam przekaznik oznaczony jako K52 a wyzej nad nim jest K59 dodam ze w gornej czesci zaraz pod bezpiecznikami mam 3 przekazniki a pod nimi sa 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka od aku gasnie automatycznie po odpaleniu tak jak cala reszta, moze koles ma zlego kompa bo pokazywal napiecie od 5,8v do max 7,5v. Jak mu powiedzialem zeby mi skasowal inspekcje olejowa to 3 razy kasowal, komp pokazal ze skasowana a na desce nic, pod maska nie znalazlem zadnego k81. Pod kanapa z tylu nie patrzylem. Na razie nie mam jak zobaczyc bo wrocilem do niemiec ale w tygodniu lece doprowadzic ja do porzadku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.