Skocz do zawartości

padły wycieraczki


grzebig

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wczoraj kupiłem moje pierwsze BMW! 520i E34 z 1995 :D Pojechałem się pochwalić a w drodze powrotnej zaczął padać deszcz. Po 15 minutach wycieraczki przestały działać! sprawdziłem bezpiecznik - ok. Przejechałem do domu 30 km w deszczu i w nocy. Ciesze się, że żyje!! Proszę o informację co może być przyczyną. Podejrzewam silnik wycieraczek ale może to jakiś drobiazg, bo wcześniej pracowały bez zarzutu na poszczególnych biegach. Spryskiwacze działają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem podobny problem z wycieraczkami z tym że u mnie samoczynnie się włączały. powodem był "walnięty" przekaźnik wycieraczek.

Skoro mówisz że bezpiecznik OK zobacz - przekaźnik albo masa gdzieś się podziała :roll:

http://img228.imageshack.us/img228/3276/tn1ir4.jpg


diamentschwartz metalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupilem swoja babcie ,tez nie miala wycieraczek, byl tylko najszybszy obieg. Przygladalem sie jak elektryk walczyl u mnie. Najpierw sprawdzil silnik, potem przekazniki wykonawcze (schowane sa za plastikiem zaslaniajacym glosnik przy nogach kierowcy) , nastepnie modul sterownia wycieraczkami (znajduje sie pod tylna knapa jest koloru niebieskiego, nazywa sie wish-wash i w srodku jest tylko plytka drukowana) u mnie byl walniety ten modul i udalo mi sie go kupic za grosze, ale wiem ze potrafia sobie za niego policzyc. Zycze udanej walki

 

ps fotki przekaznika :

http://img530.imageshack.us/img530/8977/21wn.th.jpg

http://img530.imageshack.us/img530/3976/43hz.th.jpg

Była E34 M50 2.5 24v :) czerwona

Była Lancia Lybra 2.4 jtd SW lx 2000

Jest Citroen c5 2.2 hdi 2001 exclusive

Jest E34 524 td 1991

1997 YZF 750R (4hd)- sold- nastepny sezon juz hayabusa

http://img244.echo.cx/img244/9103/podavatar6bx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej poprzedniej również wymieniałem moduł. Ja akurat miałem problem taki znaleść, ale się udało (w międzyczasie zrobiłem własny :) ).

U mnie akurat problem zaczął się od tego, że wycieraczki zaczęły same chodzić kiedy im się podobało :/

 

Ogólnie - sprawdź przekaźnik i jeżeli masz możliwość - zamień się modułem z kimś na chwilę. Pewnie jakaś podobna do Twojej jeździ w okolicy, a jak nie, to wpadnij na jakiś spot do nas :) pomożemy...

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, oczywiście elektryka, elektryką, ale w zasadzie nalepiej zdjąć wycieraczki, zdjąć plastiki, które są między szybą a silnikiem i przykrywają mechanizm wycieraczek. Wszystko przepsikać jakimś siuwaksem w sprayu, który poprawia styczność ( tylko nie WD40, najlepiej kupić jakiś niemiecki ), potem wszystko możesz przedmuchać jeśli masz dostęp do powietrza pod ciśnieniem i na koniec wszystko dokładnie pędzelkiem z oliwą do maszyn. U mnie zdało egzamin rewelacyjnie. Jeśli to nie da rezultatu, to napewno coś z elektryką.

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za pomoc :D objeździłem wszystkich elektryków w okolicy i nikt nie chciał tego zrobić, bo za późno, bo nie wiedzą co to, nie mają schematu a jednemu to się w ogóle nie chciało. No ale jednemu się zachciało! Zostawiłem mu dzisiaj brykę i o 16 ma być gotowa. Padł jakiś przekaźnik, który jest pod fotelem :shock: silnik w porządku! jeszcze raz dzięki :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.