Skocz do zawartości

Podświetlane lusterka zewnętrzne.


kristof82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio zmieniłem lusterka na takie z podświetleniem led.

Auto z 12.2006 fabrycznie miałem elektrycznie składane i przyciemniane na 3 kable sterowane przez LIN-BUS.

Wszystko działa oprócz podświetlenia :(

Trzeba kodować NCS-em czy jest jakiś inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam!

Ostatnio zmieniłem lusterka na takie z podświetleniem led.

Auto z 12.2006 fabrycznie miałem elektrycznie składane i przyciemniane na 3 kable sterowane przez LIN-BUS.

Wszystko działa oprócz podświetlenia :(

Trzeba kodować NCS-em czy jest jakiś inny sposób?

Musisz miec w wyposaźeniu pakiet oświetlenia$563

jeśli nie masz to trzeba dokodować

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki malysz1976 :cool2:

Podświetlenie lusterek działa. Musiałem dodać NCSem do FA wyposażenie $563 w module CAS i LMA. Dodatkowo w module KGM zmieniłem wpis VORFELDBELEUCHTUNG_KGM na activ.

również się ciesze :cool2:

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam!

Ostatnio zmieniłem lusterka na takie z podświetleniem led.

Auto z 12.2006 fabrycznie miałem elektrycznie składane i przyciemniane na 3 kable sterowane przez LIN-BUS.

Wszystko działa oprócz podświetlenia :(

Trzeba kodować NCS-em czy jest jakiś inny sposób?

 

Cześć

 

Rozbierałeś może swoje stare lusterka? Zastanawia mnie czy w module w lusterku jest miejsce na wpięcie samej lampki /na poprzedniej stronie jest zdjęcie na którym widać wtyczke/ . Mam składane, podgrzewane i przyciemniane lusterka, brakuje tylko podświetlenia. W/g realoem to moduł taki jak u mnie występuje też w wersji z podświetlaniem.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli w lusterku moduł masz taki sam jak w lusterku z oświetleniem? rozerwać delikatnie plastikową obudowe (jest sklejona praktycznie nie rozbieralna-ale Polak potrafi) i wpiąć się przewodami w środku
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W/g realoem elektronika mojego lusterka ma numer 67136974452 i 67136974453 po wrzuceniu w google wyskakuje coś takiego

 

http://www.offenga.nl/data/16493/webcam.jpg

 

- widać na tym gniazdo do wpięcia podświetlenia - stąd moje pytanie. Niczego nie zamierzam rozklejać i drutować. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W/g realoem elektronika mojego lusterka ma numer 67136974452 i 67136974453 po wrzuceniu w google wyskakuje coś takiego

 

http://www.offenga.nl/data/16493/webcam.jpg

 

- widać na tym gniazdo do wpięcia podświetlenia - stąd moje pytanie. Niczego nie zamierzam rozklejać i drutować. :duh:

źeby się dowiedzieć musisz zdjąć obudowe lusterka,ale podejrzewam źe nie masz tego przewodu do podświetlania :( .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Dołączam się do tematu lusterek.

Zrobiło mi się takie dziadostwo pod lusterkami (jak na zdjęciach) - lakier odpadł z tych trójkącików drzwiowych. Wszędzie gdzie pytałem mówili że tego nie pomalują, jedynie wymiana całych lusterek na nowe.

I teraz tak, jeżeli nie da rady nic z tym zrobić, no to ok, mogę wymienić lusterka na nowe, ale pomyślałem sobie, jak już wymieniać to wymieniać na full wypas, tzn. interesuje mnie jeszcze dodatkowo żeby były składane wraz z zamykaniem drzwi z pilota, oraz podświetlanie podłoża. (na zdjęciach widać jakie mam w chwili obecnej lusterka - jest tam widoczny nr lusterka). Jakie lusterka mam kupić żeby to wszystko ładnie się zgrało i kto to fachowo może zrobić (woj. Śląskie, okolice Wodzisławia Śląskiego) - wiele czytałem, jedni mają lusterka na 3 kabelki, inni na sześć itp./

No i ile taka impreza będzie kosztować ???

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Zdjęcia:

http://imageshack.com/a/img923/4141/FjLGtS.jpg

http://imageshack.com/a/img922/135/ruYPCW.jpg

http://imageshack.com/a/img921/2928/gJBbYR.jpg

http://imageshack.com/a/img924/967/pLTdV3.jpg

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W skrócie to musisz ustalić ile masz kabli u siebie i praktycznie bezinwazyjnie full wypas możesz wstawić tylko w sytuacji kiedy masz 3 kable /a raczej nie masz/ ale i tu nie do końca bo aby wszystko było tak jak powinno to musisz wymienić dodatkowo panel w drzwiach na taki z guziolem do składania lusterek. W każdym innym wypadku będziesz musiał mniej lub więcej kabli dołożyć w zależności ile dodatkowych opcji oprócz tego co masz u siebie odpalić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
"amelinium" nie pomaluje ? :mrgreen:

:D :D :D nie pomaluje musi być specjalna farba

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na serio.... hehe.... u mnie też tam złazi powoli farba (grunt się utlenia jak na fotach kolegi wyżej). A że mam już podświetlane lusterka to mi głupio byłoby zmieniać na nowe tylko ze względu na tę farbę :D

 

Czym to umalować żeby wyglądało na ori i nie zeszło po pierwszym myciu auta ? ;) Myślałem tymczasowo prysnąć plasti dipem bo mi został jak z grillem walczyłem ale to zejdzie prędzej czy później ;)

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak się uzbiera chętnych to mogę lusterka na części sprzedać

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
YouTube a następnym razem dostaniesz upomnienie za pisanie nie do tematu.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W/g realoem elektronika mojego lusterka ma numer 67136974452 i 67136974453 po wrzuceniu w google wyskakuje coś takiego

 

http://www.offenga.nl/data/16493/webcam.jpg

 

- widać na tym gniazdo do wpięcia podświetlenia - stąd moje pytanie. Niczego nie zamierzam rozklejać i drutować. :duh:

źeby się dowiedzieć musisz zdjąć obudowe lusterka,ale podejrzewam źe nie masz tego przewodu do podświetlania :( .

 

No niestety u mnie nie ma miejsca na wpięcie podświetlania. Bez wymiany lusterka lub wiązki się nie obejdzie. Nie wiem czy skórka warta wyprawki, na razie zostaje po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • Zasłużeni forumowicze

Obudowa była taka sama do ~06/2009

Szkło, jeśli tylko z grzaniem będzie pasować. Fotochrom od 08/2005

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.