Skocz do zawartości

[e53] adaptacja sterownika skrzyni? sam przechodzi w S


Riddick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem sterownik skrzyni wymieniano mi ponad pół roku temu (mój był zgniły - jakaś nieszczelność w puszce). Wszystko było jak najbardziej w porządku ale z 2 tygodnie przed rozsypaniem się reduktora pojawiały się sporadyczne takie dziwne przebłyski skrzyni która sama chce się na sporta przełączyć tzn. mam drive i zapala się i miga s na wyświetlaczu to samo w każdej pozycji lewarka (nawet P) w czasie jazdy odczuwa się szarpanie jak by np z 4 na 5 bieg przerzucał co chwile. Po wymianie reduktora ta przypadłość pojawia się znacznie częściej. U Sosnowskiego w automatach gdzie wymieniali mi ten reduktor mówili że ze skrzynią wszystko ok i że to może coś ze sterownikiem albo mikro włącznikiem S w lewarku. Dlatego chciał bym spróbować od adaptacji albo może dobrej rady gdzie można podjechać z takim błędem. Swoją impę podpinałem nie wykazała żadnych błędów skrzyni.

Pomoże ktoś?

Moja pierwsza 540
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Byc moze juz to zrobiles wiec wspomne tylko jak bylo u mnie. Borykalem sie z takim samym problemem jak u Ciebie. Wymienilem lewarek zmiany biegow razem z linka. wystarczy wyjac mieszek i zdemontowac maskownice w ktorej sa nadrukowane przelozenia, a nastepnie odkrecamy sruby z gory oraz linke na dole i wszystko wychodzi. Dodam ze lewarek z przedlifta i polifta roznia sie manualna zmiana biegow czyli w polifcie wyzszy bieg jest do siebie w przedlifcie od siebie. Reszta pasuje i dziala prawidlowo. Natomiast u mnie rozwiazanie problemu okazalo sie co innego, a mianowiecie selektor biegow zamontowny na walku ktory wychodzi z boku w skrzyni i rowniez odczytuje polozenie lewarka. Po jego demontazu trzeba rozwiercic nity i w srodku sa zwykle sciezki po ktorych suwa sie blaszka. Przeczyscilem to, a blaszke dogialem i juz pol roku smiga i zadnych problemow.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zdążyłem tego jeszcze zrobić, ale dzięki wielkie za informację co u ciebie było problemem.

z ciekawostek mogę powiedzieć że problem się pojawiał tylko jak temperatura była gdzieś koło 20C i więcej na zewnątrz jak teraz mamy dość chłodno nie mam tego problemu zupełnie (nie wyświetla się co chwila że w sport przechodzi ale jest odczucie jak by lekko szarpał właśnie choć już nie tak mocno jak gdy było ciepło).

ciekawy jestem czy to ten wybierak czy może rzeczywiście tak jak piszesz to selektor biegów. Może zacznę od tego selektora, tylko powiedz czy przy jego wyjęciu trzeba było spuszczać olej?

Moja pierwsza 540
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleju nie bylo trzeba spuszczac. Znajdziesz go po przewodzie elektrycznym. Okragla kostka od niego znajduje sie dokladnie na laczeniu skrzyni z silnikiem bezposrednio od dolu. Sam selektor znajduje sie z boku skrzyni. Tutaj w zaleznosci od roku produkcji byl po lewej (strona kierowcy) przy lince od lewarka badz po prawej stronie skrzyni. Dostep do niego jest dobry najpierw odkrecasz jego oslone pozniej sam selektor. Bez strachu mozesz go zdemontowac osadzony jest na walku w taki sposob ze niemozliwy jest jego pozniejszy niewlasciwy montaz. Jak masz go juz na stole to trzeba rozwiercic nity (pozniej nitujesz badz skrecisz srubami). U mnie wygladal dosyc dobrze ale przeczyscilem wszystko papierem 600 i prysnalem srodkiem do kontaktu. Konstrukcja tego wszystkiego jak budowa cepa wiec jak masz chwile to moze warto zajrzec.

pozdrawiam elviss09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za radę muszę spróbować to zrobić jak tylko uda mi się wejść pod auto ;)

mam nadzieje że to pomoże bo frajda z jazdy potrafi w takich chwilach znikać

Pozdrawiam

Moja pierwsza 540
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.