Skocz do zawartości

e61 535d brak mocy


UlicznyZamiatacz

Rekomendowane odpowiedzi

witam drogich kolegów

 

Mam problem z moim autem

BMW E61 535d Touring 2005 rok 272KM (automat rozumie się samo przez się :) )

 

Mianowicie auto nie ma takiej mocy jak powinno mieć. Kopci przy wyższych obrotach. DPF usunięty przez poprzedniego właściciela możliwie że nieudolnie, ponieważ widać spaw na "puszce".

 

Dziś byłem na kompie i oto efekty:

1) 4A27 INTELLIGENT BATTERY SENSOR

2) 4203 GLOW CONTROL UNIT

3) 4212 GLOW PLUG CYLINDER 1 ACTIVATION

4) 4222 GLOW PLUG CYLINDER 2 ACTIVATION

5) 4232 GLOW PLUG CYLINDER 3 ACTIVATION

6) 4242 GLOW PLUG CYLINDER 4 ACTIVATION

7) 4252 GLOW PLUG CYLINDER 5 ACTIVATION

8) 4262 GLOW PLUG CYLINDER 6 ACTIVATION

9) 4D00 EXHAUST BACK PRESURE SENSOR

10) 480A PARTICULATE FILTER SYSTEM

11) 481A PARTICULATE FILTER SYSTEM

12) 3FF0 AIR MASS FLOW SENSOR

 

Po skasowaniu błędów zostaje tylko:

 

1) 4D00 EXHAUST BACK PRESURE SENSOR

2) 480A PARTICULATE FILTER SYSTEM

3) 481A PARTICULATE FILTER SYSTEM

 

Możliwie że błąd od przepływki pojawił się przez odłączenie jej wcześniej lecz nie pamiętam. Dziś ją odpiąłem i zobaczę efekty.

Może ktoś doradzi bądź podpowie.

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po odpięciu przepływki wydaje mi się że moc jest lepsza ale jak na 272km to szału nie robi. Widać że puszka była spawana wiec był wycięty. Za 2tyg będę w PL to będę działać. Ale czy to może właśnie powodować że auto nie jedzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień sonde lambda miałem ten sam problem w mojej e60 525d 177 km po odpleniu i przejechaniu kilku km nie chciała się zbierać jak bym maluchem jeździł po wymianie sondy wszystko wróciło do normy prawie bo mam inny problem ale to na innym temacie. Więc wymień sonde i będzie działało przy okazji to nieduży koszt a nie musiasz narażać się na wymiane turba czy drogiej przepływki. Ja to zrobiłem i nie pomogło. Znajdz pożądny service np Boscha ja robiłem wcześniej to u mechaników z laptopem i uwierz mi nie warto ich laptopy nie wskazywały odpowiednich błędów a sonda podawała różne i dużo błędnych odpowiedzi do kompa np. nie włancza się chłodniczka spalin itp. a to właśnie przyczyniało się do braku mocy w silniku. Daj znać czy coś pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPF nie usunięty, znajomy mial to samo w 535, tylko wymienił czujniki wszystkie dodatkowo, poprzedni właściciel także mówił ze usunięty ale nie był usunięty, dodatkowo miał wgrany jakiś chiński program wiec wycinka dpf aktualizacja softu i śmiga jak ta lala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś w stanie powiedzieć mi który to jest ten sensor? bo na real oem jest ich kilka jak szukam po vin-ie.

 

7 ost znaków win

b900571

 

oraz teraz jest pytanie czy błąd tej sondy nie jest spowodowany źle usuniętym DPF-em???? Ponieważ auto kopci strasznie podczas jazdy na wysokich obrotach

 

 

Jest przełom w sprawie :d mianowicie stwierdziłem że muszę przegonić auto po autostradzie no i pomogło :)

Próba pierwsza

Odcinek autostrady około 10km ledwo co się rozpedzilem do 180km/h i kupa czarnego dymu za mną.

 

Próba druga

Odcinek taki sam tym razem osiągnąłem około 220km/h i dym był już bardziej delikatny.

 

Próba trzecia

Odcinek drogi dwupasmowej około 30km w jedna stronę. Auto rozpedziło się bez problemu do około 235km/h i dym już był szary. Pod koniec minimalnie puszcza dymek przy zmianie biegu na obrotach około 4,8tys. Teraz zbiera się niesamowicie. Za dwa tygodnie zrobię tak czy tak porządek z DPF i oczywiście zwiększenie mocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.