Skocz do zawartości

IMPORT KODÓW FSC POMOC


kzk21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Posiadam bmw e91 z 2008r przed liftem i dokladam cica dodam ze auto nie mialo nawigacji seryjnie. Wszystko mam podlaczone udalo mi się zdobyć tak zwane kody naprawcze FSC. Nawigacja zakodowana zmieniony vin tool32 w cic. Chodzi o import plikow FSC do cic( dodam ze cic jest z innego auta tzn z e90 lci 2009) znalazlem opis jak zaimportowac pliki istap lub e-sys i z tym wiąże się moje pytanie. Czy po imoprcie pliki zamienią się same?? Czy musze usunąć te stare z CIC? Jak tak to jak to zrobic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

ISTA/P w tym przypadku nie dokona importu i aktywacji certyfikatów i kodów FSC, ponieważ wg. rocznika w Twoim aucie nie była montowana nawigacja typu CIC tylko CCC.

Będziesz miał żądanie wymiany CIC na CCC.

 

Oczywiście umieszczenie kodów i certyfikatów w kontrolerze SWT jest możliwe poza systemem ISTA/P ale taką wiedzą nikt publicznie się nie podzieli.

 

Jeśli nie dasz sobie rady, mogę to ogarnąć kompleksowo.

 

Wspomniałeś o kodach naprawczych... rozumiem, że kupiłeś kody aktywujące funkcję nawigacji, 0019, 001B pod VIN auta ?

 

Bo jeśli pochodzą z innego auta to w zasadzie są bez użyteczne w Twoim przypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak posiadam kody pod vin. Znalazlem taka informacje(poniżej) jak zainportowac przez e-sys tylko chodzi mi o to czy musze wyeksportowac stare pliki z nawigacji zeby zaimportowac nowe czy e-sys poprostu je podmieni.

 

I detailed the exact steps to Import and Activate FSC Code with E-Sys as follows, the example is for 6F Sat radio FSC Code

 

 

 

That is the basic idea, but only the tip of the iceberg.

 

When you got your SAT Radio FSC Code, you should received 3 files:

 

e.g. xxxxxxx_006F0001.xml

e.g. xxxxxxx_006F0001.der (FSC Code Certificate)

e.g. xxxxxxx_006F0001.fsc (FSC Code)

 

E-Sys => Options => Settings => FSC Tab => Certificate Field:

 

Load FSC Code Certificate (e.g. xxxxxxx_006F0001.der)

 

E-Sys => Comfort Mode => FSC => FSC Field:

 

Load FSC Code (e.g. xxxxxxx_006F0001.fsc. The FSC Code file must first be Base 64 Decoded or else E-Sys can not read it. (Use B64Dec for Decoding - http://4mhz.de/b64dec.html).

 

FA Field: Select "Read FA" to use cars current VO.

 

Parameter Fields: (Example for Sat Radio FSC Code and CIC):

 

Diagnostic Address (hex) = 63 (99 in Decimal for HU_CIC; I think the same for HU_NBT)

Application Number (dec) = 111 (6F in Hexidecimal - In FSC File Name, e.g xxxxxxx_006F0001.fsc)

Base Variant = HU_CIC (CIC module name, e.g. HU_CIC, HU_NBT, etc.)

Upgrade Index = 1 (In FSC File Name, e.g xxxxxxx_006F0001.fsc))

 

Select "Upgrade FSC" to Import and Activate FSC Code.

 

Select "Check FSC Status", and you should see:

 

----------

AppID 111

UpgradeIndex 1

SWTType SWTclassic full

FSCStatus accepted

FSCCertStatus accepted

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Oprogramowanie z linku służy do generowania kodu FSC (krótkiego) wyłącznie do aktualizacji mapy.

 

Ty potrzebujesz kodów aktywujących funkcję nawigacji. Koszt takich kodów w BMW AG to ok. 2.200 zł.

 

E-sys kompatybilny jest tylko z serią Fxx.

 

Dla serii Exx jest FSTool.

 

Nie trzeba eksportować starych kodów z SWT. Trzeba wpisać tam nowe i je aktywować. Ale żeby proces wykonał się poprawnie w przypadku używanej jednostki, trzeba ją wcześniej przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam te kody zamowilem w BMW i otrzymalem paczke wraz z certyfikatami. Jezlei chodzi o przygotowanie używanego urządzenia to pytalem wczesniej jak zrobic je na tzw VIRGIN MODE. Jeżeli chodzi o program FSTool to niestety nie moglem go nigdzie znalesc. Chyba że masz kolego jakiś link do pobrania??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sam nie wiem czy te kody wystarcza otrzymalem takie pliki naprawcze jak w instrukcji importu fsc przez ISTAP

np. release code (FSC) file (.xml)

e.g., KC14964_00020001.xml

e.g., KC14964_00020001.der

e.g. , KC14964_00020001.fsc

Z takimi rozszerzeniami. Czy to wystarczy by uruchomić nawigację?? Dodam że cic z innego auta. I wkoncu może ktoś się zlituje i wyśle mi instrukcje jak krok po kroku ogarnąć ten temat wiem że nie odbędzie sie bez zaplaty. Jak tak to jaki koszt mnie czeka jezeli da sie uruchomic na tych plikach?? Dodam ze w serwisie powiedzieli ze dla mojego auta nie ma innych plików( vin: kc14964) . W aucie jest już wszystko zamontowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Jeśli VIN Twojego auta to WBAVU71040KC14964 to nie ma dla niego kodów FSC aktywujących funkcję nawigacji CIC. Po porostu ich nie kupiłeś lub podałeś błędny VIN.

 

Kod 00020001 służy do aktywacji sterowania głosem w nawigacji CCC, której fabrycznie pojazd o podanym przez Ciebie numerze VIN nie posiadał. Poza tym kodu 00020001 nie ma w BMW dla tego numeru VIN także nie wiem skąd go dealer BMW wytrzasnął.

 

Dla VINu, który podałeś są tylko kody aktywujące funkcję servotronic (screen poniżej)...

 

http://i60.tinypic.com/wiwrrt.jpg

 

Żadnym z tych kodów nie aktywujesz funkcji nawigacji w CIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.