Skocz do zawartości

Launch Control w F07

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Tak sie zastanawiam czy wgl jest w f07 launch Control? Mam 30d z lutego 15r a podobno wszystkie po 13r to maja, nie wiem czy to sie tyczy tez f07. Od razu mowię ze łopatek przy kierownicy nie mam ale nie wiem czy to coś zmienia

Opublikowano
Z tego co kojarzę to launch control jest przy sportowym automacie czyli przy opcji z manetkami przy kierownicy.
Opublikowano
  • Autor
Kojarzę ze było tak w modelach niżej ale teoretycznie przy 5gt nie było Wgl takiej opcji jak sportowy automat tylko po prostu nazywało sie to cos w stylu manetki przy kierownicy. Ciekawe czy da sie to jakoś aktywować, albo czy Np program skrzyni jest inny lub Wgl czym sie różnią
  • 2 lata później...
Opublikowano

Przełączasz w tryb SPORT+, wajcha dźwigni w lewo. Wyświetli Ci się S1 (normalnie wyświetla się D). Teraz ciśniesz lewą nogą na hamulec w opór, a prawą na gaz i w momencie dociśnięcia do KICK-DOWN-BUTTON wyświetli Ci się piękny napis "launch control" z flagą.

 

Tyle, że taką procedurę można używać określoną liczbę razy (100), a potem "podobno" nawet w ASO jej nie odblokują ;)

 

Powodzenia!

Opublikowano
  • Autor
Ale kotleta odkopałeś :D u mnie w F07 w końcu okazało się, że LC nie ma - jest nie zakodowane
Opublikowano

a no sprawiłem sobie F07 i tak chodzę po starych postach:) trochę zaczyna mnie to auto *****ać :(

 

co do LC to w ASO kiedyś pytałem i powiedzieli, że to jest tylko w tych autach co mają duży guzik P na gałce zmiany biegów. U mnie jest małe P a działa:)

Opublikowano
  • Autor
Zakładam, że masz łopatki przy kierownicy. Wtedy to jest razem z pakietem :D
Opublikowano
a mam, mam:) a jak w ogóle Ci się sprawuje F07? Jaka wersja? Ja mam LCI z 10/2013 535dx
Opublikowano
  • Autor

A to stad ta różnica, czyli masz auto wyposażone w sportowy automat i tam dodatkowo właśnie są łopatki i launch control. Mam LCI z lutego 2015 od nowości zamówione w Aso, GT62249 jakbyś chciał dodatkowe wyposażenie zobaczyć. Jeździ bez zarzutu auto genialne i komfortowe nawet bym powiedział bardziej niż seria 7. Było jedyna opcja ponieważ w rodzinie mamy samych 2 metrowych king kongow Wiec siódemka była za mała. Aktualnie w aucie siedzi dodatkowy intercooler wagner a teraz jest zakładany układ hamulcowy z M6 Competition. Niestety seryjne hamulce do auta 2150kg to za mało :D

 

Najbardziej mi brakuje deski rozdzielczej pokrytej skóra i góry boczków. Ale to tez jest w planach :D

Opublikowano
hehe, to fajna furka. no ja mam M pakiet i na hamulce seryjne nie narzekam (może w M pakiecie dawali jakies wieksze ale tarcze sa na pewno inne bo dwuczesciowe). jak zrobilem kiedys na mokrym hamowanie na 20 calach to praktycznie staje w miejscu:) tyle tylko, ze sprowadzilem go i niby pochodzenie wiadome a powoli cos tam trzeba robic :( a to poduszki pneumatyczne a to xdrive a to termostat a to wal napedowy itp... mechanicy ostrzegaja mnie przed tuningowaniem tych silnikow bo podobno panewki dostaja po tyłku mocno. fajnie ze ja tak doposazasz:)
Opublikowano
  • Autor
Niestety za bardzo poszaleć nie moge z racji, że auto właśnie dostało przedłużenie gwarancji na 5lat/200tys Wiec robię co moge aby poprawić a nie stracić gwarancji :mrgreen:
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Niestety za bardzo poszaleć nie moge z racji, że auto właśnie dostało przedłużenie gwarancji na 5lat/200tys Wiec robię co moge aby poprawić a nie stracić gwarancji :mrgreen:

Mozna zakodowac bez zmiany FA sportowa skrzynia i napier...c ! Nic aso nie zobacze.

Inna kwestia soft od Alpina do twojej skrzyni 8hp70 - tam juz widac zmiany .

Opublikowano
  • Autor
jest softa Alpiny do 8 stopniowych? :mrgreen: Tak jak miało to miejsce w E90? Duża jest różnica?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
jest softa Alpiny do 8 stopniowych? :mrgreen: Tak jak miało to miejsce w E90? Duża jest różnica?

Jest.

Opublikowano
  • Autor
Powiesz coś więcej jaka jest różnica w zmianie biegów jak to działa i czy da sie wgrać do lci?
Opublikowano
ja tylko od siebie dodam, że kupujac nie wyobrazalem sobie kiery bez łopatek. teraz po czasie moge powiedziec, ze dzwigni zmiany biegów + i - w trybie (m/s) w ogóle nie używam a łopatki może z 1 raz na kwartał:) i to jak jade do Zakopca na patelniach. tak to tylko taki bajer:P
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Powiesz coś więcej jaka jest różnica w zmianie biegów jak to działa i czy da sie wgrać do lci?

Dzwon, powiem .

Opublikowano
  • Członkowie klubu
Powiesz coś więcej jaka jest różnica w zmianie biegów jak to działa i czy da sie wgrać do lci?

Dzwon, powiem .

Npisz, więcej osób zainteresowanych. Jak to wygląda z preLCI?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

panowie, sprawdzilem na aucie znajomego i sa auta F07 w wersji M (535dx 313km), ktore nie maja jako takiej procedury LC. Maja tryb S (przesuwasz dzwignie w lewo, trybu guzikiem nie zmieniasz) i skrzynia jest w trybie sportowym (wyswietla sie S1 lub S2 podczas ruszania).

 

skrzynia wtedy przerzuca biegi automatycznie. to taka procedura startowa:)

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
ktore nie maja jako takiej procedury LC.

No tak trzeba kodować prawidlowo, zeby bylo !

Opublikowano
no ale on to ma seryjnie, nikt nigdy u niego nie kodował :) tak wyjechal z ASO:)
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
no ale on to ma seryjnie, nikt nigdy u niego nie kodował :) tak wyjechal z ASO:)

Trochę mnie nie rozumiesz, sportowa skrzynia i launch control - dwie różne rzeczy

Opublikowano
  • Autor

Tak jak mówi temsky. LC oraz skrzynka sport to dwie niezależne rzeczy aczkolwiek chyba w LCI skrzynia sport jest w standardzie natomiast nie ma łopatek. Za opcje skrzyni sportowej dodatkowo płatnej odpowiadają łopatki i LC. Wiem, że skrzynia sport od zwykłej niczym się nie różnic ale gdzieś wyczytałem ze w trybie sport+ szybciej zmienia biegi.

 

W standardzie nie posiadam tylko łopatek, próbowałem zakodować LC i udało mi się w skrzyni aktywować ale nie mogłem dodać VO skrzyni sportowej bo jakiś błąd wyskakiwał

Opublikowano

ej, to przyznam szczerze, że się pogubiłem troche :(

 

w takim razie czym się różni LC od tego trybu S1 (że maneta idzie w lewo i też automatem zmienia biegi). czy różnica jest tylko w tym, że nie wyświetla się komunikat LC na desce?

 

w obu przypadkach chcąc wystartować szybko, cisnę gaz do kick-downa i zwalniam hamulec, który wcześniej jest na maksa docisniety. i tu i tu auto strzela jak z procy. w mojej ocenie nie ma żadnej różnicy w osiągach itp. :)

Opublikowano
  • Autor

LC od S1 itp różni sie tylko Flaga i launch control, ta skrzynia sportowa w poliftach to jest tylko pic na wodę. Biorąc pakiet skrzyni sportowej do F07 za około te 900zl dostawałeś w sumie tylko łopatki przy kierownicy i zakodowane LC.

 

Kodując LC do auta bez skrzyni sportowej masz wszystko to samo oprócz łopatek.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.