Skocz do zawartości

Nowe X5 odbiór z salonu


X5KRUK

Rekomendowane odpowiedzi

Zaleznie od posiadanych opcji w samochodzie mozliwe jest uruchomienie dodatkowych funkcji ,nie polecam do tego ASO (zaporowe ceny ,nie odblokuja DVD podczas jazdy itp). Przy okazji kodowania warto sprawdzic i aktualizowac wgrane oprogramowanie ,bo tak jak slusznie zauwazyles nowy samochod nie musi miec najnowszego. Ja korzystam za oceanem z ludzi poleconych przez kolege ,,dziqsek'' z forum. Profesjonalna obsluga ,najnowsze oprogramowanie ,przystepne ceny. Jesli chodzi o system start/stop to mozesz zakodowac ,zeby zawsze byl wylaczony (mam tak u siebie) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam soft z 11.2014 i zanim przesiade sie na nowy to chcialbym zobaczyc co dodali nowego/usprawnili. Zakodowalem sobie ok. 70% funkcji, ktore mnie interesowaly wiec niekoniecznie chcialbym znowu sleczec z laptopem w garazu po nocach i przeszukiwac wszystkie foldery jeszcze raz:)

Pozdrawiam,


Patgor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając forum zauważyłem, ze duzo ludzi poświęca czas na temat kodowania opcji start/stop ... Dlaczego ? W czym Wam to przeszkadza ? Czy poza samą funkcją, problem polega na tym ... >> adblue, że jak jest włączony star/stop a zabraknie adblue to auto nie odpali?

Przeciez są komunikaty ....

 

Są przeciez 2 opcje aby sie start stop nie załączył (1) trzymać nogę na hamulcu (2) wyłączyć ręcznie na czas pracy silnika .... Czy nie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie w isi też to jest... Ale póki klima jest napędzana paskiem uważam to za lekkie nieporozumienie.

Wolałbym by S&S był przy odpaleniu silnika zdeaktywowany i dopiero samemu włączać. A tak za każdym razem muszę go deaktywować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając forum zauważyłem, ze duzo ludzi poświęca czas na temat kodowania opcji start/stop ... Dlaczego ? W czym Wam to przeszkadza ? Czy poza samą funkcją, problem polega na tym ... >> adblue, że jak jest włączony star/stop a zabraknie adblue to auto nie odpali?

Przeciez są komunikaty ....

 

Są przeciez 2 opcje aby sie start stop nie załączył (1) trzymać nogę na hamulcu (2) wyłączyć ręcznie na czas pracy silnika .... Czy nie ???

 

Łatwiej to zrozumieć stojąc na światłach z wyłączonym silnikiem ,gdy na zewnątrz jest + 35 i wilgotność 90 % (raczej nie można wtedy zachwycać się panoramicznym dachem) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem auto.

Pierwsze wrażenia super.

Silnik: co tu dużo mowić - chce mu się pracować !

Komfort: autem jedzie się bardzo dobrze.

Elektronika: bardzo intuicyjna - nawet jak na pierwszy rzut oka wydaje się być "tego" dużo - jest tak przemyślane że dla mnie ogarnięcie tematu to było 15 min ...

Szczegóły: plusy/minusy - dodam niebawem, jak ujażmie ostatecznie tego KRUKA ;-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając forum zauważyłem, ze duzo ludzi poświęca czas na temat kodowania opcji start/stop ... Dlaczego ? W czym Wam to przeszkadza ? Czy poza samą funkcją, problem polega na tym ... >> adblue, że jak jest włączony star/stop a zabraknie adblue to auto nie odpali?

Przeciez są komunikaty ....

 

Są przeciez 2 opcje aby sie start stop nie załączył (1) trzymać nogę na hamulcu (2) wyłączyć ręcznie na czas pracy silnika .... Czy nie ???

 

Problemem funkcji S/S jest zwykły przerost formy nad treścią. Z uwagi na obłąkanych "zielonych" firmy samochodowe prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych "ograniczników spalania paliwa". Może i S/S delikatnie wpływa na spalanie(-0,2 l/100km to "maks co może z niego być..."), przy okazji wyniszcza rozrusznik, silnik i turbinę. I kompletnie nie sprawdza się przy "poruszającym się" korku, gdzie co dwie sekundy podjeżdżasz po 5m.

 

Mi nigdy też nie działało wciskanie hamulca "do podłogi", by zapobiec wyłączeniu silnika, a kilka już tych "f-ek" się przez mój garaż przewinęło.

 

Jeśli tobie S/S nie przeszkadza i nie zamierzasz jeździc autem dłużej niż 100kkm to kodowaniem się nie przejmuj.

Pozdrawiam,


Patgor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.