Skocz do zawartości

Kontrolka silnika- 320i 150km 2005 prosze o rade :/


subway

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dlugooo nie zagladalem bo niebylo potrzeby ale dzis wracajac obwodnica tak dobre 130 na 6 zaswiecila mi sie kontrolka pomaranczowa od silnik, zanim to nastapilo czulem ze auto leko traci moc bo akurat wyprzedzalem.

Kontrolka u gory zaswiecila kilka razy tzn zamrugala i zgasla....

Teraz pytanie czy mam szukac przyczyny? Auto dokladnie 199k kilometrow. Do tej pory nie widzialem takiego zachowania raczej nie zauwazylem jesli by bylo.

Zdazalo mi sie czasem czuc spadek mocy przy niskich obrotach ruszajac jakby dol przy turbo duzy ale nie w trasie jak dzis.

Wymienialem niedawno swiece i cewki w aucie na nowe. Zaczalem tezlac shell zamiast inncyh jakis czas temu.

W sobote ma dluzsz atrase i nie wiem czy ryzykowac i jechac i czy lepiej sie umowic jutro i gdzies cos sprawdzac?

 

Prosze pomozcie dordzy koledzy forumowicze co najlepiej zrobic , czy tylko bserwowac czy moze cos dzialac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to pod kompa podepnij :) miałem w swojej e87 taki sam problem o dziwo na kompie wychodził błąd valvetronic :) mechanicy zalecali wymianę ale błąd znikał i pojawiał się więc nie byłem przekonany i czekałem , pojechałem do elektryka kktóry sprawdził napięcie :) jak się okazało było w trakcie jazdy 12,5 , po wyczyszczeniu styków i powrocie napięcia do 14,5 błędy silnika się już nie pojawiały

dodam że valvetronic nie wymieniony

 

a moc spada bo się pewnie tryb awaryjny uruchamia

Ale najważniejsze to pod kompa podpiąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem cos jeszcze, czasem ale narazie tylko dwa razy zauwazylem w przeciagu okolo tygodnia ze nawet na cieplym przy odpalaniu czasem pusci mi baka dymek bialy z rury...co to za objNa zimnym nie widzialem nigdy takiego bialego dymu na cieplym silniku dwa razy ale tylkoprzy odpaleniu przez te 1-2 sekundy piuszcza dymek bialy ze go widac chwile i z wiatrem sie niesie kilka metrow ale po chwili juz jest normalnie...zadnych innych zlych oznak. Zasadniczo po zmianie oleju na nieco zadszy chyba mi sie tak zaczelo dziac.Wczesniej jezdzilem na 5w- a teraz zalaem 0w...czy to ma zwiazek a jesli tak to jak powazny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.