Skocz do zawartości

Kradziez felg?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam moj kolega ma taki problem:

 

Zakupil felgi do BMW (koszt razem z oponami 3.000zl udokumentowane na fakturze) po 4-5 miesiacach skradziono mu felgi!!! (mimo zabezpieczajacej sruby) jest AC (AC leasingowe, auto jest w leasingu).

I tu jest pytanie, czy AC zwroci mu za te felgi? czy raczej ma sobie sprawe z gory darowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli auto nie bylo dodatkowo ubepieczane to wątpie... Na wyposazeniu pewnie nie pisalo felg 1X cali wartosci iluś tam zł. Na zdjeciach pewnie widac oryginały bo ubepieczyciel AC przychodzi z aparacikiem i cyka fotki ;) Wdlg mnie moze i zwrocą ale za oryginały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej iść do ubezpieczalni i się dowiedzieć osobiście... może być cieńko ponieważ podnosząc wartość auta felgami pewnie by mu podnieśli (minimalnie) wysokość składek - a jak tego nie zgłosił to może być lipa.

Dodatkowo będzie musiał z firmy Leasingowej załatwić sobie zgodę na wypłatę odszkodowania na siebie - ale to zazwyczaj idzie szybko załatwić.

 

Nie ma do gdybać - trzeba iść i pogadać

http://www.maszty-flagi.com/bmw/E39_forum.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem to można ubezpieczyć osobno (dodatkowo) powłokę lakierniczą ,tarcze +klocki ,felgi itp ,

ubezpieczyciel podchodzi indywidyalnie do takich przypadków ale znam człowieka co własnie takowe elementy ubezpieczył (choć dopłata do AC była znaczna)

Ale jak by podliczyć cenę jego felg,lakieru i hamulców to można by kupić końcowe roczniki e36 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o AC to trzeba tez przekalkulowac strate czesci znizki na dwa lata. Jesli ktos ma jedno auto pewnie jakos wyjdzie na swoje ( ale to sa groszowe sprawy ). W przypadku posiadania dwoch aut jestem niemal pewny zmniejszenie znizki na AC bedzie bardziej kosztowne niz odzyskanie kaski za felgi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timm - jak masz auto w leasingu to się wbija w to - ubezpieczenie jest na firme leasingową więc nie Twój problem - sam miałem dwa lata auto w leasingu i jak mi pokradli lusterka to nawet się nie zastanawiałem tylko brałem co się dało z AC
http://www.maszty-flagi.com/bmw/E39_forum.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w leasing Astre II i za wkład + obudowa = 1550 zł :mrgreen:

 

Ja sobie załatwiałem to bezgotówkowo - wszystko było załatwiane między PZU a ASO - ja tylko zgłaszałem szkode na policji oraz w PZU i w firmie Leasingowej.

Raz tez mi koleś wjachał w przód cofając i brałem gotówke z AC a później mieli to zmienic na OC sprawcy - za zarysowany zderzak przedni dostałem jakoś 2500 zł :mrgreen:

Nigdy jeszcze (odpukać) nie byłem stratny na ubezpieczalni

http://www.maszty-flagi.com/bmw/E39_forum.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale temat na to forum... twój kolega to jakiś neptyk, niemota czy inny jakiś nieteges że się nie potrafi zapytać sam w ubezpieczalni :duh:

czy to twoja prywatna inicjatywa?

co do ubezpieczenia, jeśli zgłosił przy ubezpieczaniu że są alusy, to mu wypłacą więcej, jak nie to oddadzą za stalówki + opony...

co wy kombinujecie z jakimiś dodatkowymi ubezpieczeniami?

Przecież AC dotyczy kradzieży ogólnie - nie tylko pojazdu. Jak wam radio rąbną też z AC dostaniecie. Ubezpieczyciel nie pokrywa tylko szkód poniżej określonej wartości (nie pamiętam jak ta kwota się nazywa) ale z tego co się orientuję jest to najczęściej ok. 300zł

Natomiast wątpię żeby mu oddali wartość tych felg jeśli były dokupowane już po ubezpieczeniu. Wyliczą to wg jakichś tabel i dostanie na nowiuśkie stalówki :mrgreen: :mrgreen:

No ale jak on z takimi problemami nie może sobie poradzić to...

 

a, teraz doczytałem... to było 3.000 razem z oponami? czyli taki low end... to powinien dostać tyle

 

tak sobie siedzę i piszę i wyobraziłem sobie tą sytuację... rąbneli kolesiowi kółeczka a on idzie do kumpla i mówi "słuchaj, stary, mam problem. Rąbnęli mi aluski, a ty siedzisz na forum BMW to tam są dobre chłopaki może poradzą... CO ROBIĆ!!!???"

 

zafundowałeś mi tym postem niezły ubaw z rana. BIG THANKS :cool2: :cool2:

proszę o więcej :modlitwa:

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.