Skocz do zawartości

problem z silnikiem - traci moc


Maniana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

Mam problem i potrzebuje porady. Jeżdżę autem marki BMW E36. Podczas dodawania gazu do 5000 obrotów auto traci moc. Bez względu na to czy jest na benzynie czy na gazie jest ta sama sytuacja. Bardzo proszę o udzielenie mi porady, co jest tego przyczyną? Na komputerze nie mam żadnego błędu, przepływomierz jest sprawny. Nie wiem w czym jest problem. Prosze o podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało dokładny opis.

 

Na jego podstawie można przyjąć tylko, że usterka tkwi albo w układzie zapłonowym (ale jest czysto mechaniczna, np. zużyty palec rozdzielacza w M40). Albo to skutek fałszywego powietrza dostającego się do kolektora ssącego, albo kończące się popychacze (M40).

 

Po za tym, jaki to silnik :?:

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Podczas dodawania gazu do 5000 obrotów auto traci moc."

Ciekawe. Ale powiedzmy, że pomyliłeś "od" z "do".

 

Nie piszesz jaki masz typ instalacji gazowej.

Może być wiele rzeczy, np. taka, że masz założony mieszalnik o zbyt małym przelocie i auto traci moc na obu paliwach z powodu zbyt małej ilości powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm dziwna sprawa, poza już wymienionymi rzeczami przez kolegów, moj typ to rozrząd, jeśli autko nie rwykręca się powyżej 5000 obr/min a odcięcie masz wcześniej niż podaje producent (nie podałeś rodzaju silnika), w M40 w 1.8 odcięcie następuje przy 6200 obr/min.

Jeśli tak się dziej to trzeba sie zając rozrządem.

 

Pozdrawiam

http://ziomal.resmoto.com - Strefa BMW serii 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.