Skocz do zawartości

Kupno Mpakietu. Nowy zamiennik czy używany oryginał


Mrozu23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytanie jak w temacie. Nosze się z zamiarem wymiany zderzaków w bryce i zastanawiam się co lepiej kupić. Ceny używanych oryginałów potrafią mocno zaskoczyć (na alle... nawet po 1500zł za sam przód :mad2: ) Z kolei z dopasowaniem zamiennika też może być problem z otworami zaczepami itd. ale za to nowy zderzak na przód kompletny jest za 600zł. Czy ktoś z Was przeprowadzał taką operację i może podzielić się doświadczeniem? Wyczytałem, że na pewno też krótkie nadkola trzeba będzie wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z każdym zamiennikiem - może pasować, może nie pasować.

 

Przechodziłem przez to w dwóch autach - uwierz mi, że tyle się nabluzgałem i potraciłem nerwów, że z radością bym kupił oryginał i dopłacił więcej. Wiadomo, jak masz cienki budżet, to zostaje Ci tylko zamiennik.

 

Biorąc zamiennik po prostu upewnij się, że możesz go zwrócić i ostrożnie go dopasuj :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napiszcie jakiej firmy te zamienniki lub gdzie i u kogo kupowaliście i czy jest OK czy też nie. Muszę lakierować swój zderzak, bo ma kilka otarć i zastanawiam się od razu nad zamianą na Mpak, ale ceny używek ori moim zdaniem trochę przesadzone, stąd szukam dobrego zamiennika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam Twoją opinię Dombrek. Ceny używek oryginałów to jakiś kosmos. Kupując kpl. + malowanie wyjdzie spokojnie 2700-3000zł do auta o wartości 15-17 tysięcy to lekka przesada. Tym bardziej, że większość używek też wymaga podklejenia, szpachlowania itd... Wyczytałem na innym forum, że ogólnie problemów nie ma. Jedyny minus to większa szczelina pomiędzy zderzakiem a nadkolem. Jakieś 5mm. Ale za to kpl nowych zderzaków z malowaniem wyjdzie jakieś 1700-1800zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.