Skocz do zawartości

Bmw e30 2.3 ile pali?


maloszka

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo pomocne wypowiedzi nie wiedzialem ze tu tacy znawcy sa. Na auto centrum juz patrzylem i sa dosc stare raporty. Jak nie masz nic konkretnego do napisania to oszczedz sobie spamu bo szkoda klawiatury na twoja zja*bista odpowiedz... Chodzi mi o srednie spalanie na 100km. Najlepiej kogos kto ma lub mial bmw z takim silnikiem. I koniecznie napiszcie czy spalanie bylo w miescie/mieszane/na trasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jeśli chcesz kupić E30 i zastanawiasz się czy będzie Cię stać na paliwo to lepiej odpuść... po co Ci to auto? To nie te czasy, żeby do e30 wrzucać gaz - szkoda tego auta. Jeśli konieczne chcesz BMW to pomyśl o E36 - tańsze w zakupie, tańsze części i ludzie nie będą Cię wytykać palcem że zagazowałeś. Poza paliwem musisz się liczyć z kosztami utrzymania takiego auta, które nie są coraz niższe tylko coraz wyższe.

A co do spalania to nie dziw się, że nie dostajesz odpowiedzi - w tych autach w dzisiejszych czasach nikt już nie liczy ile to spala benzyny :) Coraz mniej te auta są użytkowane na co dzień. No i spalanie to pewnie tak jak gczarkowski1212 napisałem od 9 do 19 litrów - zależy jak jedziesz :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No twk tylko to autko powiedzmy kosztuje 5tys i gas to tego. To twk jak golf czy inne audi. Na paliwo raczej mnie bedzie stac tylko nie chcialbym zeby palilo wiecej niz te 15l gaz po miescie czy jakiejs ostrzejszej jezdzie. E36 srednio do mnie trafia :-( Tez ludzie i to najczesciej sie smieja z gazu w E36. No ale przemysle jeszcze. Gdyby ta bmw byla z gazem to napewno bym kupil a tak to koszty rosna :-( Ale tez ceny bmw nie spadaja i za 2lata moge ja sprzedac za ta cene co kupilem w razie czego. To taka alternatywa dla mnie byla zeby nie jezdzic a3 tylio e30. A bmw naprawde slicznie wyglada tylko to spalanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jak to jest 323 to to jest przedlift. Jak jest przedlift to dodanie gazu spowoduje utratę wartośći auta. Nie licz na to ze dostaniesz za 2 lata tyle co za nią dasz teraz. Zeby tak było to musisz zostawić w oryginale. Samo spalanie w mieście...12-13 spokojny ecodriving do spokojnie 16-18....co by nie patrzeć. Jest to starej daty silnik, gdzie nie patrzano specjalnie na spalanie. E3 to nie jest k...jakiś golf. Jeśli tak patrzysz na e30 to znaczy ze nie wart jesteś posiadania takiego auta. popatrz soie jak wygląda golf z 85 roku a jak e30........

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No twk tylko to autko powiedzmy kosztuje 5tys i gas to tego. To twk jak golf czy inne audi.

A to nie jest prowokacja?

Na paliwo raczej mnie bedzie stac tylko nie chcialbym zeby palilo wiecej niz te 15l gaz po miescie czy jakiejs ostrzejszej jezdzie.

15 lpg w m20b23 to nie trzeba jej wcale męczyć, przy lepszym bucie na trasie tyle wyjdzie. W mieście do 20.

Odpuść gaz w wąskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu was kurde zdziwięęę :)

kolega miał 320i aleeee... jak mu padł motor zobaczył że to jednak m20b23.. dziwne a od nowosci w rodzinie autko.

gaz był zwykły, i na trasie przy sredniej jezdzie do 120km/h nie spalila wiecej jak 10l :)

 

to wszystko zalezy tez od utrzymanego silnika..

obecnie ma m20b25 bez gazu, i chla mu w miescie ponad 14 :)

dla porownania ja mialem m50b25nv i nie moglem zejsc w miescie ponizej 17litrow na krótkim dyfrze a inni mowia o spalaniu 12l w miescie..

 

jesli chcesz to kupuj z m10b18, ja na trasie zszedlem do 5l gazu przy 70km/h, przy 90 - 7-8l gazu.

jak chcesz to nawet motor m10b18 bede opychał za nieduza kase bo 2.8 kupilem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za idiotyzm kupować auto zabytkowe i bezcześcić go gazem :evil:

 

Skoro nie stać Cię na paliwo, kup auto na które będzie Cię stać. Np. Golfa 1.9TDI i po sprawie. Zczpipujesz, będziesz mieć 200 koni ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.