Skocz do zawartości

Moduł bluetooth


bardzo miły wozik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od razu powiem, że korzystałem z funkcji wyszukiwania, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Otóż jestem szczęśliwym posiadaczem BMW X5 e53 z 2005 roku z dużą navi, oczywiście po lifcie. Posiadam wbudowane bluetooth, jednakże na ekranie navi brak jest menu telefonu. Nic nie dzieje się po wciśnięciu przycisku telefonu na navi, ani po wciśnięciu przycisku r/t na kierownicy. Miałem sparowane wcześniej 2 telefony z samochodem, przyciskiem r/t odbierałem, natomiast nie mogłem się rozłączyć - odłączało mi tel od zestawu głośnomówiącego, a nie rozłączało połączenia. Dwa dni temu kupiłem nowy tel i postanowiłem go sparować z samochodem, jednakże wyskakuje błąd. Spróbowałem z innym telefonem i sytuacja wyglądała podobnie, natomiast sparowane już telefony łączą się bez zarzutu. Przeczytałem na zagranicznym forum, że z samochodem mogą w jednym czasie być sparowane 4 telefony i nie można podłączyć więcej telefonów. Widziałem na youtube, że po odłączeniu modułu bluetooth wraca menu telefonu na navi (

), domyślam się także, że resetuje się lista telefonów. Problem polega na tym, że nie mogę znaleźć tego modułu. Powinien on być w tym miejscu co na filmie, albo na tym zdjęciu http://www.xoutpost.com/images/articles/190/BMW%20X5%20Bluetooth%20Installation-8_1.jpg

 

U mnie natomiast w tym miejscu modułu nie widzę i wygląda to tak: jOuVspXTLzw86Hasov7VgceHQGmiaVBFRCH08z2_7Eg=w1186-h667-no

 

Czy może mi ktoś podpowiedzieć gdzie zatem mam moduł bluetooth? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie masz tego modulu BT - on jest zamontowany pochyło pod zmieniarką CD

 

jezeli wg opcji auta masz telefon profesionall to można komunikować tel z BT trzeba znać passkey ( 4 cyfry) ktory można odczytać INPĄ lub fizycznie z modułu z naklejki

 

potem procedura z youtube lub wymuszenie z inpy parowania telefonu i smiga - u mnie z LG G2 dobrze działą, książka sie skopiowała dziąła jak nalezy jedynie nie ma potwierdzenia że telefon jest sparowany tak jak w e60 gdzie wydać połączenie i zasięg telefonu...

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
czesc ja mam male pytanie o bluetooth wiec umnie ktos go wyciagnal i wiec nie wiele myslac otworzylem schowek z lewej strony kable sa ,antena jest wieckupielem modul ulf

i jak podlaczam pali bezpiecznik moze ktos cos wie ?

U mnie to samo ...

Dokupiony moduł ULF nie chodzi tylko zawiesza radio i pali bezpiecznik w bagażniku ... a teoretycznie zastępując moduł Siemensa do bezprzewodowej słuchawki SA630, mając anteny, sterowanie głosowe i takie tam ...

Ma ktoś jakiś pomysł, wiedzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Wygląda to tak jakby zwarcie gdzieś w instalacji było a nikomu w tym grzebać nie chce się ,bo to sporo zachodu.Sprzedającemu lepiej było moduł wyciągnąć i tyle.Nic innego nie przychodzi do głowy
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To ustrojstwo najłatwiej diagnozować komputerowo INPĄ, możliwości może być kilka, może nie być modułu, może być niezakodowany, może się nie chcieć sparować z jakiegoś dziwnego powodu. U mnie np, w ogóle nie chce się parować inaczej niż z kompa, ale ja akurat sam dokładałem całą instalację.

Zaczyna w ogóle wyszukiwać jak mu wymusisz parowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Witajcie. Mam problem ze sparowaniem telefonu z autem. Kupilem X5 2006r i jak postepuje zgodnie z instukcja to nawet nie pala sie lampki na navi. Doslownie nic sie nie dzieje .Nie wiem czy ten modul co jest w bagazniku to mozna jakos resetowac a moze on wogole nie dziala.Moze ktos pomoze.Dzieki wielkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.