Skocz do zawartości

Pomoc przy wymianie anteny gps na dachu


marton4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem po wymianie anteny, kupiłem nowa uniwersalna i nadal jest do d..., czyli navi przelicza zaplanowana trasę a prowadzi tylko po polach i centrum warszawy.Czy miał ktoś z Was podobna sytuacje.A może jest źle nagrana płyta???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No więc po kolei. Czyli samochód w ogóle nie pokazuje nowej pozycji? Pamięta tylko ostatnią jaką miał gdy zgubił sygnał? Próbuje Cię prowadzić tylko na podstawie ruchu samochodu w oparciu o prędkość i skręt kierownicy? Czyli reasumując brak komunikacji z anteną? Wysokości nad poziomem morza też nie pokazuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I to się stało z dnia na dzień? Nikt nic przy nawigacji nie grzebał? Skoro uniwersalną antenę podłączyłeś w odpowiednie gniazdo nawigacji i nie zadziałało, to musi być coś uwalone w samym urządzeniu niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem auto to nie było w navi płyty , to nie wiem czy działało. W Polsce zrobili mi polskie menu i płytkę z mapami. Do tego doszedł mi zły odbiór fal radiowych, może jakiś wzmacniacz antenowy?? sam już nie wiem. Dzisiaj jadę do fachowca, to powiem co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak kupiłem auto to nie było w navi płyty , to nie wiem czy działało. W Polsce zrobili mi polskie menu i płytkę z mapami. Do tego doszedł mi zły odbiór fal radiowych, może jakiś wzmacniacz antenowy?? sam już nie wiem. Dzisiaj jadę do fachowca, to powiem co i jak.

 

A nie są odwrotnie włożone wtyczki? Bo wejścia antenowe i GPS są identyczne tylko różnią się kolorami, tak przynajmniej jest w CICu. Co najgorsze, że jak jakiś baran to odpinał i wypiął wtyczkę razem z kolorowym gniazdem to mógł to później odwrotnie włożyć. Można w ten sposób pięknie uwalić antenę GPS bo pracuje na niższym napięciu niż radiowa.

 

Tu masz na tej aukcji ładne zdjęcie od tyłu gdzie widać jaki kolor wtyczki w którym miejscu ma być:

 

http://allegro.pl/bmw-e70-x5-x6-e71-radio-cd-nawigacja-ccc-dvd-navi-i5349311952.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak , bylem u szpeca od navi i stwierdził uwalona antenę. Stwierdził ze większość tych chińskich badziewi jest popsutych już w opakowaniu. Dobra zgodziłem się aby podłączył swoją antenę i tu moje zdziwienie ale navi działa i wszystko ok .Dzięki za zainteresowanie się tematem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam

Mam ten sam problem, ale w F11.

W menu serwisowym: gps nieaktywny (brak info o połączeniu z satelitą)

Pytanie gdzie szukać tej wtyczki z anteny? na konsoli środkowej??

Jaką polecacie antenę uniwersalną aby działała?

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Każda antena uniwersalna powinna działać. Jeszcze nie spotkałem zepsutej. Wtyczka jest oczywiście w Head Unit czyli tzw jednostce nawigacji (mała, niebieska). A to Ci nagle przestało działać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda antena uniwersalna powinna działać. Jeszcze nie spotkałem zepsutej. Wtyczka jest oczywiście w Head Unit czyli tzw jednostce nawigacji (mała, niebieska). A to Ci nagle przestało działać?
Kupiłem auto kilka dni temu z Niemiec. Mapa jest, ale punkt ciągle w tym samym miejscu w DE, trasy normalnie przelicza. Wczoraj wgrałem najnowszą mapę 2020.2, nic to nie zmienia. Nie wiem czy coś z kablem, a może właściciel to odłączył (teraz podobno wszystkich szpiegują). Edytowane przez bmw316

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Musisz zrozumieć, że samochód z tego okresu nie ma na stałe karty SIM GSM zamontowanej, jak nowe modele, i nie ma jak wysłać swojej pozycji GPS, więc ta logika nie ma sensu, że ktoś odłączył żeby go nie śledzili.


Myślę, że samochód mógł mieć naprawiane coś związanego z dachem i albo antena nie jest podłączona, albo gdzieś jest przecięty/uszkodzony kabel. Wystarczy, że jakiś majster wpiął odwrotnie wtyczki anteny radiowej i GSM i uwali tę od GSM. Trzeba opuścić podusfitkę w tylnej części i sprawdzić wtyczkę. Jak tam jest ok, to ja bym to olał i zamontował drugą antenę uniwersalną. Podklej ją za zegarami od spodu daszka od zegarów i będzie śmigało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podklej ją za zegarami od spodu daszka od zegarów i będzie śmigało.
Czyli wtyczkę wpinam z tyłu radia,nawigacji na panelu środkowym. Dużo jest rozkręcania?? Ten kabel z dachu idzie prawą stroną auta w progu czy tunelem środkowym? E46 miałem ogarniętą, ale F11 mam niecały tydzień. Proszę podrzuć z aledrogo jakiś w miarę dobry uniwersal aby nie tracił zasięgu z odpowiednią wtyczką. Dzięki za pomoc.

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pierwsza z brzegu.


https://allegro.pl/oferta/antena-gps-fakra-vw-rns-300-310-500-510-mfd-2-7793314255


Ma mieć wtyczkę typu FAKRA i tyle.


Antena idzie z jednostki głównej przez tunel środkowy, potem z tunelu schodzi w lewo za tylny fotel do podłogi, do lewego progu, wzdłuż nadkola pod lewą szybą, potem do góry ostatnim słupkiem i już po podsufitce do anteny. Tylko nie wiem do czego Ci ta wiedza. :) Sprawdź wtyczki czy są wpięte w HU i antenę, jak są to znaczy, że albo antena trup albo kabel przecięty, albo w HU coś leży. Wtedy masz kolejną opcję, czyli kupienie anteny uniwersalnej i sprawdzenie czy działa. Jak nie działa to HU walnięte (ale to mało prawdopodobne), więc będzie raczej działała. Przeciągnij za zegary, przyklei i po sprawie.


Jak dostać się do HU, to myślę, że są filmy na Youtube opisujące montaż ekranu z Androidem, to tam będzie wszystko co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma takiej opcji, aby działała nawigacja, ale był wykodowany odbiór sygnału GPS. Tylko powiedz mi w jakim celu ktoś chciałby zrobić tak kompletnie bezsensowną rzecz?
Nie wiem, po Niemcach można się wszystkiego spodziewać. Dzisiaj sprawdzę konsolę środkową, ale nie sądzę aby Niemiec to rozkręcał (oni aby zmienic czas na zimowy jadą do autohausu). Haha, serio

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.