Skocz do zawartości

316 E36 problem odpalania na zimnym i na cieplym silniku


DafiKadafi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum jak i posiadaczem pierwszego BMW

w tamtym tygodniu kupilem BMW E36 1.6i i nie mialem z nim ogolnie problemow pomijajac odpalanie

gdy wczoraj wymienilem przeplywke dostalem ja z 1.8 b+g (mowiono ze jest to bez roznicy) tez wymienilem wczoraj olej i od tego czasu w sumie dzieja sie dziwne rzeczy

samochod zimny odpala z pierwszego ale po 10 sek zaczyna nierowno chodzic troche (jak by chodzil na 3 garach)

gdy podczas jazdy jade na 3tys obrotow delikatnie to potrafi po 10 km lekko przerywac (ciagle na tych samych obrotach ) i braknie mocy ale gdy przepale ja i wkrece na obroty to po tym przepaleniu jedzie znow normalnie ale to nie koniec :P

gdy silnik jest cieply/goracy to nie da sie jej zapalic praktycznie bez problemow 1 osoba musi stac na zewnatrz i przy odczepionej od pradu ze tak powiem przeplywce odpalam i gdy tylko zaczyna motor chodzic to 2 osoba musi wpiac przeplywke spowrotem i albo czasem zgasnia albo chodzi normalnie na 900-1000 obrotach .

a i jeszcze zapomnialem dodac na poprzedniej przeplywce bylo podobnie ale gorzej bo nie miala sily ani zbioru od 1000 do 2000 obrotow i pozniej przy 5500 przymulala (nie bylo odcinki ani nic takiego tylko zmulenie) a po wymianie przeplywki kreci sie do 6000 nawet i jest odciecie wiec przeplywka wydaje mi sie sprawna i ja wykluczam ,

silniczek rokowy byl przepinany do innej e36 z 92 r i dzialal bez problemowo wiec tez wykluczam

ide wlasnie zobaczyc swiece i okablowanie i napisze czy cos sie zmienilo czy dalej to samo

moze ktos ma jakies pomysly ?

swiece i przewody sprawdzone dalej to samo.. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz dokladnie czy dolot jest szczelny, mialem podobne problemy, kiedy ta gumowa rura od przeplywki byla luzna, bo wymienialem rozrusznik i potem obejmy nie dokrecilem, Podaj mi numer tej przeplywki, albo zaraz ci podam numer przeplywki od 1.6, chyba ze sam mozesz porownac numery, jezeli masz ta stara od 1.6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imagizer.imageshack.us/a/img673/5402/UcqdeU.jpg

to jest stara

http://imageshack.com/a/img673/6403/WWcLUI.jpg

a to jest ta z 1.8 dzialajaca

ale teraz mam kolejny problem zaczelo przerywac gasnac i teraz jej juz wogole odpalic nie moge ;;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to wogole mi nie odpala jak by nie dostawala paliwa wogole jak odpinalem ta przeplywke to obroty na momecie wskakiwaly na okolo 3000 obr i sie utrzymywaly takie lecz jazdzic tak sie nie dalo bo bylo tak samo jak z podpieta przymulala gasla jak ruszalem i wogole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze zapomnialem dodac pompa paliwa w zbiorniku sprawdzalem ja dzisiaj i jest cos takiego:

podpinajac ja do aku prosto chodzi (bzyczy)

ale jak wloze ja w paliwo i podlacze to nie przepompowuje paliwa tylko bzyczy w paliwie ale wyglada i brzmi tak jak by chodzila

jakies propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stara przeplywka :

- falowane obroty przy odpaleniu

- zbior i brak przymola od 2500 do 5000 tys a od 0 do 2500 brak mocy zmulenie ponad 5000 jak by odciecie paliwa lecz przymulone

jak wymienilem przeplywke to na 6000 /6500 odcinala normalnie i zbierala sie jak glupia tak samo na niskich obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze sprawdz czy paliwo dochodzi do Raila nie wiem jak sie to po polsku mowi, ta listwa ktora podaje benzyne do wtryskiwaczy. odepnij wezyk, podloz jakas butelke czy cos, i jak przekrecisz kluczyk na zaplon to powinno leciec normalnie ciurkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.