Skocz do zawartości

Jaki hak polecacie?


gregory_076

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem tu nowy więc na wstępie pozdrawiam wszystkich użytkowników forum! :D

 

Chciałbym się Was poradzić w temacie zakupu haka. Od niedawna jestem w posiadaniu BMW X3 F25 2.0d (4x4). Pierwszy raz mam auto 4x4, wcześniej miałem zwykłe osobówki. Stało się tak, że dostałem też przyczepę i teraz mam co nią wozić. Auta jakoś specjalnie nie katuję. Hak jakiego szukam nie musi być jakiś super mocny. Szuam porady w tym temacie. Sprawdzałem w necie, na allegro, na stroach producentów ale zanim wydam kasę chciałem zapytać na forum. Chciałbym kupić coś sprawdzonego ale nie jakoś mega drogiego. Mam kilka swoich typów ale na pewno znacie się bardziej w temacie. Zauważyłem, że rozstrzał cenowy jest duży bo trafiłem też na oferty kupna haków używanych, są kilka razy tańsze, ale ponoć nie mają homologacji i są wyciągane z aut po dzwonach i tego typu historie. Nie za bardzo mam kogo spytać. Myślicie, że będzie jakaś różnica w użytkowaniu między nówką a używką lub porostu napiszcie co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, o jakiej różnicy mówisz?? Nowy hak Thule wyciągany od dołu na kluczyk z wiązką dedykowaną pod auto (czyli z modułem), który się podłącza i wszystko gra, gwarancją kosztuję w granicach 1400zł maks. Taki miałem jest sprawdzony i mogę go polecić. Wcześniej w innym suv-ie miałem Autohak Słupsk- też polecam.

Mówiąc o haku używanym, bez gwarancji???

Zazwyczaj jak ktoś jeździ takim autem to oszczędność na haku używanym za... sam sobie odpowiedz

Z doświadczenia na takich używkach zazwyczaj się dopłaca, ponieważ są wymontowane z aut po tzw. dzwonach, bo po co ktoś miałby pozbywać się haka ze sprawnego auta.

Jest takie powiedzenie, czemuś biedny, boś...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Moim zdaniem nowka bedzie najlepszym rozwiazaniem. W zaleznosci jaki hak wybierzesz (staly lub automatyczny, z jakiej stali) tyle bedzie kosztowal, a przynajmniej bedziesz mial pewnosc, ze to co kupiles jest bezpieczne. Bo nie ukrywajmy ale uzywki sa czasem niezle przetracone, czego nie widac czesto od razu tylko po jakims czasie albo kiedy cos sie stanie, bo np. pusci. Depniesz tym swoim 4x4 i bedzie po ptakach ;) Polecam sie rozejrzec. Poza tym haki z drugiej reki czesto nie maja wszystkich czesci, brakuje chocby tulei, po co sie meczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam, dokładałem w swojej X3 hak i wybór padł na hak WESTFALIA model 303 340 600 001 ze zdejmowaną głowicą. Jestem bardzo zadowolony, głowica łatwo się zdejmuje, jest porządnie wykonany. Co ważne - po zdjęciu głowicy z zewnątrz nie ma żadnego śladu montażu. Zakupiłem z dedykowana wiązką do F25 i od 2 lat wszystko jest OK, a cena dość konkurencyjna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę o haku ale....Auto nowe na gwarancji przy zamawianiu auta nikt mnie nie uprzedził ile kosztuje dołożenie haka później.W serwisie w Lublinie mi powiedzieli ,że nawet jak kupię dedykowany hak markowy np Thule to i tak montaż i programowanie auta u nich w sumie jakieś 6 tyś.Macie namiary na inne ceny z montażem żeby nie tracić gwarancji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Teoretycznie montaż haka nie powinien wpływać na gwarancję. Jednak zapewne w przypadku jakiegokolwiek problemu z instalacją elektryczną czy elektroniką ASO będzie starało się zrzucić winę na nieszczęsny hak. Takie życie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.Powiedziano mi ,że w samochodzie nie ma wiązki do haka i sterownika-ów w związku z czym trzeba specjalnie coś tam robić.Jak się tylko zamontuje hak bez przeprogramowania to ...tu wymienione różne straszne historie.Myślałem o bagażniku rowerowym na hak.Ale przyjdzie mi targać rowery na dach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.Powiedziano mi ,że w samochodzie nie ma wiązki do haka i sterownika-ów w związku z czym trzeba specjalnie coś tam robić.Jak się tylko zamontuje hak bez przeprogramowania to ...tu wymienione różne straszne historie.Myślałem o bagażniku rowerowym na hak.Ale przyjdzie mi targać rowery na dach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, podłączę się do tematu.Chcę założyć hak do X3 2012, 2.0D 184 KM, automat. Też jestem po rozmowie z serwisem BMW na temat założenia haka. Oto co usłyszałem od nich: jeżeli sam założę hak to i tak muszę u nich kupić oryginalną wiązkę z modułem za ok. (1450 zł brutto) i obowiązkowo kodowanie (ok.500 zł) bo to automat więc żeby nie rozwalić skrzyni to tak musi być.A najlepiej by u nich zakupić hak za ok. 3500+wiązka+kodowanie+robocizna 340 zł/roboczogodzina, co daje w sumie ok.6500 zł. No trochę drogo. Za nowy hak z modułem na Allegro ok. 1450 zł+warsztat który to spokojnie ogarnie za 500zł. No i teraz pytanie, czy jest na forum ktoś kto sam( w niezależnym serwisie) ogarniał temat w takim modelu jak mój? tzn. chodzi mi konkretnie o skrzynie (8-biegowy automat). Czy rzeczywiście konieczne jest kodowanie haka( bo bez tego padnie skrzynia)? No i czy ma ktoś wiedzę na temat instalacji elektrycznej, tzn. czy każde auto ma wyprowadzoną instalację, by jak twierdzą sprzedawcy haków, wystarczyło się wpiąć ich dedykowaną instalacją do oryginalnej wiązki. Jeżeli ktoś może dać konkretne wskazówki w tym temacie, to będę wdzięczny :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Własnie jestem po montażu haka Thule w swojej X3. Mial być hak wypinany westfalia ale okazało się ze wysłali wiązkę do F25 a belkę z hakiem do starego X-ksa wiec auto musiało przestać noc w warsztacie i na szybko dosłano hak Thule taki jak na filmie

https://www.youtube.com/watch?v=8TyyG_rMMyA

Przez to, ze autko musiało zostać dłużej poprosiłem również o wymianę klocków z przodu na ATE bo były już na wykończeniu.

Wiązka jest dedykowana wiec nic nie trzeba programować itp.

Efekt po wymianie super. Wycięcia w zderzaku w ogóle nie widać do tego jest fajna zaślepka gdy hak nie jest wpięty. Cena za hak plus montaż i klocki 2100 pln :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.