Skocz do zawartości

316 dziwny dzwiek spod maski (alternator)


niepowiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witma po wymianie oleju i nabiciu klimatyzacji ( nie wiem czy to ma zwiazek) zaczal mi bzyczec silnik.

 

Bzyczenie przypomina jakis stary alternator czy cos w tym rodzaju bzyczy zawsze nie ważne czy sprzęgło czy na biegu czy jedzie im obroty większe tym mocniej bzyczy.

Edytowane przez niepowiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem nazwe tematu ale nie mam pojecia jak to inaczej nazwac moge film wstawic.

 

Otwórz maskę, nagraj skąd mniej więcej dochodzi dźwięk i wstaw. Wtedy być może będzie więcej wiadomo.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie mialem czasu w weekend i dopiero dzisiaj moge wstawic filmik. Mechanik mi powiedzial, ze jest to alternator a dokaldnie lozyska i do tego napinacz. Jak myslicie jakie to sa koszty lepiej regenerowac czy kupic uzywana na alledrogo, ostatnio zauwazylem ze lekko skacza obroty zaraz po odpaleniu (nie jakos mocno ale lekko, zauwazylem tylko i wylacznie po obrotomiezu nie czuc tego).

 

edit: nie mam problemu z odpaleniem silnika, nie przygasaja mi swiatla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie mialem czasu w weekend i dopiero dzisiaj moge wstawic filmik. Mechanik mi powiedzial, ze jest to alternator a dokaldnie lozyska i do tego napinacz. Jak myslicie jakie to sa koszty lepiej regenerowac czy kupic uzywana na alledrogo, ostatnio zauwazylem ze lekko skacza obroty zaraz po odpaleniu (nie jakos mocno ale lekko, zauwazylem tylko i wylacznie po obrotomiezu nie czuc tego).

 

edit: nie mam problemu z odpaleniem silnika, nie przygasaja mi swiatla.

 

Ja kupiłem używany Valeo za 60zł, jeździ już 7 miesięcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regeneruj swój, ja przy rozruszniku zrobiłem głupotę i kupiłem używany (od e34), który po kilku miesiącach zdechł :duh: i wtedy zregenerowałem swój stary, udało się na tym nie stracić ani złotówki, ale na drugi raz wiem, że tylko regeneracja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regeneruj swój, ja przy rozruszniku zrobiłem głupotę i kupiłem używany (od e34), który po kilku miesiącach zdechł :duh: i wtedy zregenerowałem swój stary, udało się na tym nie stracić ani złotówki, ale na drugi raz wiem, że tylko regeneracja

 

To prawda, zależy jak trafisz, loteria :), no chyba że wiesz z jakiego auta będziesz daną część wyciągać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

A zdjąłeś chociaż pasek i pokręciłeś rolkami???

Typowo łożyskowy dźwięk, ale zauważ że wszystko co napędza pasek jest na łożyskach i które to hałasuje u Ciebie to nie wywróży nikt.

 

Edit.

Gdyby napinacz był uszkodzony to jak sama jego nazwa wskazuje nie napinał by wystarczająco paska i pasek by się ślizgał, ale dźwięk ślizgającego paska to...pisk.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wisko nie posiadam, zdjeli mi pasek od alternatora po przekreceniu haasuje ale strasznie cicho bardziej hałasuja rolki obok napinacze bodajze i te 2 bede wymienial i zobaczymy jak wtedy bedzie brzmial. Ale mi sie wydaje, ze to bardziej od klimatyzacji idzie gdyż na tej rolce jak sam zauwazylem jest sprzegło i po napelnieniu klimy jest ten dzwiek czyli jak zaczalem z niej korzystac a wewnatrz tej rolki jest ten mechanizm ktory sie zalacza gdy nacisne klime to on jest zardzewialy. Swoja droga jak jade na klimatyzacji i na 2 biegu przekrocze 2tys obrotow czuje jakby turbo mi sie zalaczalo :mrgreen: moge smialo potwierdzic, ze w 316 klimatyzacja dziala jak spadochron

 

mam nadzieje, ze da sie to przeczytac pozdrawiam :8)

 

 

edit i chcialem Ci Cichy bardzo podziekowac za rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.