Skocz do zawartości

[E46]BMW-prawidłowe działanie silnika N42B20?


marcin_n42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów jestem nowym użytkownikiem forum i pierwszy raz posiadaczem BMW. Kupiłem miesiąc temu BMW E46 coupe, 2002 rok, z silnikiem 2.0 143KM, jedyna rzecz która mnie zaniepokoiła to dźwięk silnika, natomiast rozmawiałem ze znajomym mechanikiem i powiedział, że tak chodzi ten silnik. Wiem, że na forum dużo osób posiada BMW z takim silnikiem, dlatego chciałbym się dowiedzieć jak powinna wyglądać poprawna praca tego silnika. Nagrałem filmik jak to wygląda u mnie i chciałem się dowiedzieć jaka jest Wasza opinia i jak praca silnika wygląda w Waszych BMW. Pozdrawiam !

 

Tutaj zamieszczam link do pracy mojego silnika:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem wiele n42 i takie puste cykliczne pukanie nie jest norma.

Naprawy po sąsiedzku BMW E46 - Lubin dolnyśląsk

wymiany elementów zawieszenia, układu hamulcowego, elektryka, doposazenia, diagnostyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te puste pukanie wydaje pompa vacum. Aby sie o tym przekonać wystarczy odłączyć od niej przewód który idzie do serwa i pukanie znika... nie wiem czy to odma ma na to wpływ - u mnie raz to słychać bardziej a raz mniej. Po uszczelnieniu pompy trochę ucichło ale też słychać!

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, właśnie ten dźwięk mnie trochę martwił, czyli mam rozumieć że tak jest i nie ma się czym przejmować ? Żeby odłączyć ten przewód i sprawdzić wystarczy tylko tą pokrywkę ściągnąć i tam jest dojście czy trzeba bardziej rozbierać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten dźwięk i dochodzi również z pompy vacum. Żeby ściągnąć wąż trzeba zdjąć obudowę filtra kabinowego (4 śrubki) i będziesz miał swobodny dostęp. Druga część węża idzie do serwa hamulców, widać plastikową końcówkę po otwarciu maski. Nie wiem tylko czy uda się ściągnąć końcówkę od strony serva, bo ta siedzi dość mocno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielkie, jak będę miał chwilę czasu to wyciagne ten wężyk i sprawdze. Czy po wymianie tej pompy to chrobotanie powinno ustąpić czy ta pompa tak działa ?

 

 

Dobra, sprawdziłem i faktycznie po odłączeniu tego wężyka chrobotanie znika, natomiast słychać taki stuk co chwilę czy to jest normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.