Skocz do zawartości

E46 2002r. 316i N42 115KM problem , proszę o pomoc + filmik


Finare

Rekomendowane odpowiedzi

siema,

 

 

zakupiłem poliftową bete z przebiegiem 177 tys, udokumentowanym, sprawdzonym i pewnym. Silnik i każdy podzespół pracował na medal... Pojeździłem 2 miesiące na benzynie i stwierdziłem że zamontuje gaz bo choć silnik był elastyczny to spalanie było dosyć spore. Oddałem specowi żeby zamontował gaz i tego dnia żałuję najbardziej na świecie, po odebraniu auto zaczęło się dławić, pali się check, szarpie,trzęsie, brakuje mocy coś stuka z silnika... za fuszere nie zapłaciłem i pojechałem do swojego zaufanego człowieka któremu akurat wypadł termin więc mogłem mu podstawić auto, zrobił co trzeba i auto na gazie jeździ lepiej niż na benzynie, mniejsze objawy niż te co wyżej wymienione. Na jałowym trzęsie budą na benzynie, na gazie dużo mniej. Mieliście podobny problem? Co to może powodować...

 

 

na filmie widać i słychać jak coś klekocze z silnika

 

 

większe drgania pojawiają się gdy samochód pracuje na benzynie, tak jak wyżej pisałem objawy na gazie są mniejsze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, byłem u gościa co ma taki minikomputerek z BMW, była masa błędów od przepływki po sonde etc (gdzie przed montażem gazu nie wykazywał żadnych błędów). Skasował, wszystko, autko znacznie lepiej chodziło, przejechałem 50km i na benzynie znów jest dramat a na gazie chodzi jak laleczka. Dziś wieczorem znowu podjadę, podłączymy i zobaczymy......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem z nim spięcie na tyle poważne, że teraz gdybym miał mu oddać samochód bałbym się, że coś po złości zniszczy. Oddałem mu instalacje, nie dałem mu ani grosza co oczywiste i nie chce mieć z tym człowiekiem nic wspólnego. A tą sprawą zainteresował się mój znajomy prawnik, więc na pewno tego tak nie zostawimy. Ale odbiegamy od tematu, myślisz że wtrysk może mieć wpływ na takei działanie silnika j/w?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mów.....

 

 

Sprawdziłem kompem i żadna z dwóch sond nie pracuje. Brak pracy 4 cylindra, wypada zapłon, świece nie wymieniane od nowości(wypalone całkowicie), zacznę od nich, być może one są prowodyrem całego zajścia. Będę informować na bieżąco co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.