Skocz do zawartości

Dziwne dźwięki z drzwi - E39 - 1996 - 2.5Benzyna


theeqseqs

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Weź odżywkę do vinylu, płyn do uszczelek, czy smar silikonowy i pociągnij uszczelki drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Uszczelki wymięte, można szukac używek, ale po zdjęciach z allegro dużo nie widać i można gorsze trafić, po około 50pln chodzą za sztukę, ale to najlepiej osobiście szukać. W aso po 3 - 4 stówy chodzą za sztukę.

 

Gdzieś na YT widziałem jak ktoś przyklejał pod uszczelkami takie coś po całej długości:

http://uszczelki24.pl/index.php?p289,uszczelka-gumowa-samoprzylepna-39-442-12

 

Druciarstwo na maxa, ale podobno pomaga. :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehmmm, no właśnie. Nowa uszczelka droga. Pomyślałem też o Ryglu, przesunąłem go jak najbardziej do tyłu ( TZN, do foteli ) w efekcie mam nie równo, i nadal stuka, może pomoże coś regulacja góra, dół ? Czy oblekejenie rygla taśmą ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość tych używek co widziałem to w takim stanie jak moje są :D z kilku by musiał jedną złożyć :P

 

tak sobie szukać zacząłem i takie coś znalazłem:

http://www.uszczelkigumowe.com/pl/p/USZCZELKA-DRZWI-T202-VW-OPEL-FIAT-FORD-PEUGEOT-4,4mb/77

może się nada :D

 

Będziesz zamawiał ? Proszę o foto z montażu, Jak będziesz tym który wybawi moje auto od stukotu, bbędziesz mistrzem : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ciekawe jak to coś będzie się miało do oryginału.

 

Ja chyba w USA sobie kupie jak będę - za pół ceny są - za 130 dolców 2 nówki sztuki z ASO można dorwać, a czasem nawet po 50usd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od czego mogą się wygiąć drzwi, jak to sprawdzić i co z tym zrobić? Znów jakaś przypadłość E39, że od normalnej jazdy takie cyrki się dzieją? Z tymi uszczelkami skrzypiącymi to też jaja - w 25-letniej Corolli uszczelki są jak nowe i na pewno nie były nigdy wymieniane, bo auto znam od jego urodzenia (co więcej - drzwi nigdy nie przymarzły i nic nie skrzypi), a w E39, które mam prawie z końca produkcji (2002 - czyli 10 lat młodsze niż Corolla i w końcu klasy "lux"), właściwie wszystkie uszczelki karoseryjne drzwi do wymiany - sparciałe, popękane, przetarte. Uszczelka karoseryjna drzwi kierowcy kosztuje 330zł - jakaś masakra za kawałek gumy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U siebie trafiłem winowajcę.

Najpierw posmarowałem uszczlkę wodną - nic, później kabinową - nic. Na koniec przesmarowałem od góry na drzwiach - strzał w 10. Wytarty materiał na uszczelce - taki meszek powinien być na tym wystającym z lewej strony na dole (foto), ale już się skończył.

 

Foto poglądowe:

 

http://static.pokazywarka.pl/bigImages/5848690/15172728.jpg?1431340079

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie trafiłem winowajcę.

Najpierw posmarowałem uszczlkę wodną - nic, później kabinową - nic. Na koniec przesmarowałem od góry na drzwiach - strzał w 10. Wytarty materiał na uszczelce - taki meszek powinien być na tym wystającym z lewej strony na dole (foto), ale już się skończył.

 

KOLEGA GENIUSZ ! Rozumiem że ten meszek nalepiłeś, na np taśmę dwustronną, i ustało ?!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Póki co posmarowałem odżywką do vinylu. To takie rozwiązanie na chwilę. Zobaczę ile kosztuje w ASO i pewnie będę wymieniał. Edytowane przez madseason
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z kolegów na forum (Gorik czy jakoś tak, przepraszam zapomniałem jego nicku) miał na ten meszek patent - otóż na karoserię w miejsce styku tej parszywej mechatej uszczelki przykleja specjalną taśmę teflonową (taką 10x grubszą niż teflon do uszczelniania połączeń na rurach). Mam takie coś u siebie - niestety po otwarciu nie wygląda to super i trochę mnie denerwuje, za to przestają te uszczelki skrzypieć (ale teraz coś innego skrzypi), a dodatkowo zimą w ogóle drzwi nie przymarzają (co też jest przypadłością E39). Niestety rolka tej taśmy kosztuje kilkadziesiąt zł, co moim zdaniem jest ceną za wysoką, no ale pomaga i jedną rolką można 2 auta oblecieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.