Skocz do zawartości

E46 318i Benz+ Gaz Co powoduje brak Katalizatora.?


Alex Bmw325i

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie. Mam pytanko nie dawno zakupiłem moją e46 i po jakimś czasie dowiedziałem się, ze nie ma ona katalizatora oraz sondy lambdy. Jak myślicie po demontażu samochód będzie więcej palił czy mniej.? Oraz czy może mieć to wpływ na brak mocy na zimnym silniku.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak katalizatora nieznacznie podnosi moc od 2% do 4%. Jest to niby nie legalne, podczas kontroli i badania spalin może policja się doj***ć, ale na włączonym gazie raczej nic im nie wyjdzie(brak(jest ale znikomy) sprzętu w polskiej policji do badania zawartości spalin na gazie). Pamiętaj że nie każdy patrol bada spaliny. Co do sondy lambda to na pewno jedna z dwóch została bo sonda musi współpracować z LPG aby właściwie dobrać mieszankę i obniżać spalanie, drugą wycięto bo by czytała błąd że katalizator jest wyeksploatowany. Co do braku mocy na zimnym silniku może mieć wpływ to że silnik szybko przełącza się na gaz parownik zaczyna zamarzać i jego przepustowość spada związku z czym mniej gazu dostaje się do silnika. Ale może to zależeć od całkiem innej usterki.

 

Która to generacja gazu; III czy IV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widze że mam przyjemność z kimś kto się zna na Beemkach. Silnik przełącza się zamosistnie na gaz po upływie 30c ( Na benyznie również na zimnym silniku brak mocy) Pózniej pojadę do mechanika i podłącze go pod kompa. A jeśli chodzi o gaz to nie znam się na tym :/ Wiem ze to sekwencja i jest 4-letni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer lpg czyta wartości z komputera auta więc jeżeli jest brak sondy to może być przyczyną mulenia i rozieżdzania się mapy ,z resztą na pb też wspominasz o braku mocy może to być związane właśnie z brakiem sondy no i wyższe spalanie zazwyczaj się pojawia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest to IV generacja. Brak mocy może być spowodowany przestawieniem Vanosa. zależy który to silnik 18i. Był on montowany czasem w wersjach 16 zaworowych, czyli bodajże od 2001 roku, to ten 18i który miał 1995 cm2 i 143 KM lub 150 KM ale ten był tylko w cupe. Co do przełączania na LPG to jest w normie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sluchać gadania ze 2 sonda za katalizatorem po wycieciu powoduje w e46 318 zaraz nie wiem co bo tak nie jest, u mnie ktos wspawał strumiennice zamiast kata i sa 2 sondy i nie ma problemów, sonda 2 jak sama nazwa wskazuje jest to sonda diagnostyczna. Jeżeli cos bedziesz chcial sie dowiedziec to pisz ja mialem problem z falowaniem obrotow i kazdy tylko, a bo nie ma katalizatora a przyszlo co do czego to objawy byl zupelnie od czego innego ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Tylna sonda nie bada tylko i wyłącznie sprawności katalizatora ale bierze udział w korektach.

Montaż strumienicy powinien spowodować błędy.

W BMW jeśli usuwa się katalizator to należy zaślepić tylne sondy i przeprogramować kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.