Skocz do zawartości

BMW e46 320i- falowanie obrotów


MayestrO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zauważyłem że na zimnym silniku falują mi obroty ( na biegu jałowym ) . Na rozgrzanym widać to bardzo delikatnie, a na zimnym podchodzą do około 1300. Dodam że jakby coś szarpało pod maską przy tym falowaniu obrotów. Gdy trochę wskazówka temperatury się podniesie, szarpanie i falowanie znikają.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaniesz, bo nawet w aso bmw ich nie kupisz. Najwyzej nowego vanosa ktory kosztuje ok, 2500 zl :shock:

 

Uszczelki beisen lub mehenker tylko na allegro. Ja dalem 190 zl z wysylka.

 

Procedura wymiany pod linkiem

http://dziadkowozy.com/viewtopic.php?f=38&t=383

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka pod pokrywę zaworów nie jest jednorazowa ! Jeżeli nie napaćkałeś silikonu za dużo na krawędzie to spokojnie możesz ją montować jeszcze raz. Ja miałem taką sytuację, pół roku temu leciał mi olej z pod pokrywy. Kupiłem nową bo stara była jak plastik i łamała się w rękach. Teraz nie dawno robiłem Vanosa i nie kupowałem nowej uszczelki tylko wyczyściłem jako tako i zmontowałem jeszcze raz i do dziś nic nie cieknie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka pod pokrywę zaworów nie jest jednorazowa ! Jeżeli nie napaćkałeś silikonu za dużo na krawędzie to spokojnie możesz ją montować jeszcze raz. Ja miałem taką sytuację, pół roku temu leciał mi olej z pod pokrywy. Kupiłem nową bo stara była jak plastik i łamała się w rękach. Teraz nie dawno robiłem Vanosa i nie kupowałem nowej uszczelki tylko wyczyściłem jako tako i zmontowałem jeszcze raz i do dziś nic nie cieknie :)

 

 

Kolego, wiem że można ją wmontować jeszcze raz :) Tylko chodzi mi o to czy dostanę taki zestaw bez tej uszczelki, bo po co mi ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczyt LIVE i pokaże.Nie pakuj się w najgorsze skoro może to byc bzdura.Kolejny przykład : sprawdz czy na wyłączonej klimatyzacji także to występuje.Jeśli tak to zobacz przy właczonej klimie lecz bez "auto",czyli ustaw nawiewy recznie.To falowanie nie jest wcale oczywiste.Oczywiscie możesz doswiadczalnie wymienic całe auto.To Twoja decyzja.To że u kogos był vanos to nie znaczy iż u Ciebie jest to samo.Diagnostyka na podstawie "ja tak miałem lub filmików" zdaje się lekko mijac z logiką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczyt LIVE i pokaże.Nie pakuj się w najgorsze skoro może to byc bzdura.Kolejny przykład : sprawdz czy na wyłączonej klimatyzacji także to występuje.Jeśli tak to zobacz przy właczonej klimie lecz bez "auto",czyli ustaw nawiewy recznie.To falowanie nie jest wcale oczywiste.Oczywiscie możesz doswiadczalnie wymienic całe auto.To Twoja decyzja.To że u kogos był vanos to nie znaczy iż u Ciebie jest to samo.Diagnostyka na podstawie "ja tak miałem lub filmików" zdaje się lekko mijac z logiką.

 

Na klimie też szarpie i to strasznie ...

Dodam że ogólnie zaczęło się to bardziej objawiać od włączonej klimy z jakieś dwa tygodnie temu i potem powoli co raz gorzej. Teraz auto gaśnie jak napisałem na biegu jałowym, falują strasznie obroty od 500 do 2500. Ze spalaniem coś chyba nie tak bo wskaźnik jest na 1/4 i pokazuje paliwa na 150km, zwiększone o trochę spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie...

 

Dzisiaj chciałem pojechać kupić te uszczelniacze, lecz za późno wróciłem z pracy i nie zdążyłem. Ale otwieram sobie maske po powrocie z pracy i coś mnie skusiło żeby odkręcić korek wlewu oleju... iii auto prawie zdechło po odkręceniu korka. Dodatkowo zapalił się CHECK... !

Sprostuję trochę. Na zimnym falują troche obroty i coś jakby drżało pod maską. Na ciepłym to samo i na klimie. Gdy jadę już na 4-5 biegu to nic nie odczuwam. Na biegu jałowym przy dojeżdżaniu do skrzyżowania gaśnie samochód czasami, odpala potem normalnie. na pierwszym, drugim biegu szarpie bo przez falujące obroty, dalej to jakby znika. No i to co przytrafiło mi się dzisiaj ... Czy te uszczelniacze powodują że po odkręceniu korka oleju auto prawie zdycha ? Teraz to już nie mam sił... Muszę podjechać na kompa i sprawdzić co się tam dzieje,a między czasie proszę Was o wskazówki, pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.