Skocz do zawartości

520d - Szarpanie skrzyni


bertlam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zadaję jeszcze raz pytanie, bo poprzedni temat był niezgodny z regulaminem forum i został zamknięty. Bardzo proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu.

 

Auto kupiłem z programu PS. Model 520d Luxury Line z 2014 roku, 25 tys. km. Przy ruszaniu do przodu (lekko z gazem), to samo w tył - wyczuwalne jest szarpnięcie, coś takiego jakbym przejeżdżał przez mały próg. Dodam, że nie ma szarpania podczas jazdy, tylko przy ruszaniu i to nie zawsze. Generalnie nie ma reguły czy silnik zimny czy ciepły, czy włączony jest auto hold czy wyłączony. Dwa razy oddawałem auto na serwis, pierwszy raz wyczuli to ale nie wiedzą co to jest, drugi raz wpierali mi, że nic takiego nie występuje. Wkur.... mnie to za przeproszeniem i poprosiłem o sprawdzenie tego z Panem, który zajmował się serwisem. Wsiedliśmy do auta i pokazałem Panu w czym problem, później On wsiadł i sam się przekonał. Następnie przesiedliśmy się do innej 520d i tam problemu nie było. Pan się zdziwił, otworzył maskę i mówi, że to jest inny silnik, bo ja mam N47 i na takim samym trzeba sprawdzać. Dodał, że to szarpanie w niczym nie przeszkadza i trzeba się przyzwyczaić, bo ten model tak ma i że sprawdzili skrzynię i nie ma tam żadnych błędów. Mi się to nie podoba, bo boję się że za jakiś czas skończyć się to może lawetą. Spotkał się ktoś z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oddałem auto na serwis. Skrzynia została przestrojona, wgrane jakieś nowe oprogramowanie i problem szarpania zniknął. Generalnie jeśli chodzi o ustawienia osobiste wszystko się rozstroiło tj. stacje radiowe, nawigacja, zapamiętane ostatnie nr telefonów itd. Zmieniło się trochę na wyświetlaczu np. doszły jakieś nowe opcje do nawigacji typu natężenie ruchu itp., wyświetlacz komputera pokładowego uległ zmianie i kilka innych rzeczy. Jak sprawdziłem w ustawieniach wersję oprogramowania, to mam napisane tak:

Media: MN-002.052.001

Telefon: TN-002.052.001

 

Czy to jest najnowsze oprogramowanie wypuszczone przez Bmw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc,

 

na jakich biegach czules te szarpania , mi sie wydaje , ze moj szarpie na 1,2,3 i chyba 4 a najgorzej jak hamuje np ze 120 do 40 to normalne skoki czuc jakbym hamulcem naciskal (strasznie nie rowno redukuje biegi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Oddałem auto na serwis. Skrzynia została przestrojona, wgrane jakieś nowe oprogramowanie i problem szarpania zniknął. Generalnie jeśli chodzi o ustawienia osobiste wszystko się rozstroiło tj. stacje radiowe, nawigacja, zapamiętane ostatnie nr telefonów itd. Zmieniło się trochę na wyświetlaczu np. doszły jakieś nowe opcje do nawigacji typu natężenie ruchu itp., wyświetlacz komputera pokładowego uległ zmianie i kilka innych rzeczy. Jak sprawdziłem w ustawieniach wersję oprogramowania, to mam napisane tak:

Media: MN-002.052.001

Telefon: TN-002.052.001

 

Czy to jest najnowsze oprogramowanie wypuszczone przez Bmw?

To nie ma nic wspolnego ze softem w skrzyni. Soft do multimediow mozesz sam sobie wgrac. Wystarczy wejsc na strone www.bmw.pl/update i podac 7 znakow vinu. Ten soft jest BMW ale tak jak pisalem to tylko soft do obslugi multimediow i nie ma nic wspolnego z oprogramowaniem skrzyni.

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niestety to nieprzyjemne szarpanie przy ruszaniu i cofaniu powróciło :(

W serwisie dowiedziałem się, że konieczny będzie reset skrzyni i ponowna adaptacja. Proces adaptacyjny będzie trwać 24h i w tym czasie trzeba przejechać min. 200 km. Czy ktoś z Was przerabiał już ten temat? Skrzynia ma się dostrajać pod mój tym jazdy ale nie wiem czy mam jeździć po mieście czy zrobić jakąś trasę. W miesiącu 70%, to miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.