Skocz do zawartości

Wydech Eisenmann vs Performance do 335/435


darekme

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam niezły dylemat... zamawiam w nadchodzącym tygodniu a dalej nie wiem SPORT czy RACE do F32 428i xf

niby byłem zdecydowany na SPORT ale ktoś z Warszawy zrobił do 328i RACE i próbuję go złapać, żeby posłuchać jak chodzi - podobno gość sporo jeździ na mazury i jest zachwycony brzmieniem :)

 

RACE vs SPORT ... ech ;)

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darekme

Czy po instalacji zrobiło się głośniej w aucie? Czy to jest odczuwalne i na dłuższą podróż może męczyć?

 

No to mam już wydech i power kit. Po zmianach mam wrażenie, że to zupełnie inny samochód. Po zakupie byłem lekko rozczarowany. Samochód owszem przyśpieszał fajnie ale kompletnie brakowało tego poczucia jazdy samochodem usportowionym które pamiętałem z poprzednich. Ot bardzo poprawny, komfortowy samochód klasy premium i tyle. Jednym słowem żałowałem, że nie kupiłem 328 bo różnice byłyby niewielkie (lub STI w którym to czuć w serii). Okazało się, że do kompletu wrażeń brakowało tych dźwięków, które się teraz pojawiły. Wydech stał się donośniejszy, bardziej agresywny a do tego za sprawą power kitu pojawiła się masa dodatkowych dźwięków. To co w zwykłej 335 słychać podczas zmiany biegów teraz słychać przy każdym odjęciu gazu. Do tego pojawił się super świst turbiny/zasysanego powietrza oraz wyraźne dźwięki zaworu spustowego od turbiny. Mocy oczywiście też przybyło ale jestem przekonany, że te dźwięki dały więcej tego sportowego feelingu niż moc. Co do mocy, to wyraźnie to czuć, że samochód wraz z liczbą kilometrów ma coraz większy moment obrotowy . W serwisie mówili mi, że dopiero pełne spasowanie i parametry silnik osiąga przy 10 tys. przebiegu.

Teraz to jest rzeczywiście samochód na jaki liczyłem, daje banana na twarzy przy każdym odpaleniu silnika.Gdybym miał komuś doradzać zakup 335 to tylko w komplecie w wydechem i power kitem. Jeżeli bez tego to 328 bo szkoda kasy na większy silnik i wyższą akcyzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darekme

Czy po instalacji zrobiło się głośniej w aucie? Czy to jest odczuwalne i na dłuższą podróż może męczyć?

 

 

Zupelnie tego sie nie obawiaj. Przy obrotach przelotowych, nawet na niemieckich autostradach nie ma zadnego buczenia itp. Silnik w srodku slychac dopiero,przy wyzszych obrotach a najbardziej przy zmianie biegow i odpuszczania gazu po mocniejszym wcisnieciu. Ja bym powiedzial, ze nawet mam lekki niedosyt w kabinie i moglo by byc jeszcze troche glosniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zamówiłem Eisenmann 2x76mm SPORT i w obwodzie czekam z sekcją środkową, gdyby okazało się zbyt "cicho".

Byłem o krok od zamówienia wersji RACE ale jednak rozsądek wziął górę... obym tego nie żałował.

 

Za miesiąc będziemy mogli sprawdzić na żywo... :mrgreen:

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak założysz i zrobisz z 500 km to się gdzieś złapiemy porównać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.