Skocz do zawartości

Bardzo słabe 520i.


MarcinMdp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na forum jest kilka podobnych tematów ale nie ma w nich odpowiedzi na moje pytanie.

Mam mały (mam nadzieje :D ) problem. Parę dni temu nie mogłem odpalić auta, ale po kilku próbach dłuższego kręcenia silnik w końcu załapał. Był to pierwszy problem tego typu odkąd posiadam ten samochód. Przez parę następnych dni auto było używane bardzo sporadycznie i raczej na krótkich odcinkach wiec nie zauważyłem niczego niepokojącego, problem z odpalanie się już nie powtórzył. Wczoraj jednak jechałem w dłuższa trasę i zauważyłem że samochód stracił bardzo dużo na mocy szczególnie na wyższych obrotach 3,5 tyś. w górę. Wariuje też trochę ekonomizer, wskazówka większości czasu spędza w górnym zakresie a wcześniej tak nie było. Błędów żadnych na kompie nie pokazuje. Jedynie co mnie martwi to to że ubyło sporo oleju jakieś 2 litry przez 3 tyś. km. Czy ktoś może miał podobny problem lub ktoś może wie co jeszcze powinienem sprawdzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Odma, Vanos, kompresja na cylindrach, sondy lambda, dolot (przepływka, przepustnica), czujniki wałków, stukowe, uszczelnienia miski, zaworów, uszczelniacze zaworowe itp...

 

To to co możesz sprawdzić bez podpinania kompa. A jak podepniejsz to może będziesz wiedział coś więcej, może się trafi, że zawęzisz do jednej wadliwej części. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Na kompie właśnie nic nie pokazuje podpinałem już kilka razy w różnych warsztatach, odme zamówiłem już parę dni temu bo chyba nie była od nowości wymieniana. Dolot i kompresje będę sprawdzał w tym tygodniu bo już jestem umówiony ze znajomym mechanikiem. Może być tak że nie pokazuje jakiegoś błędu na kompie mimo że jest jakaś usterka która powinna być widoczna?? Jak Vanosa sprawdzić??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.