Skocz do zawartości

[e46] 330d czasami nie odpala, kręci rozrusznik


savater

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Wczoraj jeździłem trochę ze znajomymi. Gdy mieliśmy już wracać do domu okazało się, że samochód nie chce odpalić. Kręci kręci i nie może odpalić. (tak jakby inny dźwięk kręcenia rozrusznika niż normalnie, albo mi tak się wydawało). Po około pół godziny mieliśmy już podpinać do holowania ale myślę sobie; jeszcze raz spróbuję, i odpalił. Kiedyś już raz tak miałem ale za 2 razem już odpalił. A tu po kilku razach nic nie ruszało. Czasami gdy stoję na światłach to delikatnie falują obroty. Może to być wina filtra paliwa? Jakieś 2 tyg temu byłem na kompie to wszystko było ok.

 

 

Przy okazji. Jaki lać olej? 2001r. 184km, 338k km przebiegu. Niestety nie mam zapisano jaki olej lał poprzedni właściciel. ostatnia wymiana kwiecień 2014, 323k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakby normalnie kręcił to zrobiłbym test przelewowy, jak wtrysk daje na przelew to nie ma ciśnienia i jest problem z odpaleniem, ewentualnie czujnik lub zawór cr, możliwe, że pompa podprogowa lub nawet filtr paliwa..wszystko może powodować błąd za małego ciśnienia cr..ale jak wydaje Ci się, że rozrusznik kręci inaczej to skupiłbym się najpierw na nim.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, kolego miale ten sam problem, powod :

 

1. czujnik polozenia walu korbowego

2. czyjnik polozenia wałka rozrządu

 

uwalony mialm walka rozrządu, objawy identyczne jak opisujesz.

wymienilem 2, problem nie istnieje ... zacznij od tego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie , najlepiej podpiac pod kompa i wypluje bledy. w ciemno nie ma sensu węszyć

 

99% ze pkt 1 albo 2 ...

 

efekt bledu czyjnika walka jest nastepujacy. podaje paliwo/diesel w zlych polozeniach walka, prawie odpala ale jednak nie itd.

czujnik podaje bledne polozenia i taki jest efekt. W moim przypadku jak auto ostyglo do 0 odpalało od kopa

jak temperatura przekroczyla polowe skali, byla pewnosc ze nie odpali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie

 

Mam taki problem w moim BMW E46 330D.

Zacznijmy od początku, zatankowałem 30 litrów VERVA ON na stacji Orlen jakieś dwa dni temu przejechałem około 100km i nic złego się nie działo.

Dzisiaj wyjechałem w trasę do Krakowa po dojechaniu na miejsce zgasiłem samochód i zostawiłem go na parkingu na 10 min, po powrocie chcę zapalić a

samochód nie chce zapalić( rozrusznik kręcił normalnie ale auto nie chciało zapalić ) odczekałem jakieś 5 min i spróbowałem ponownie ale bez rezultatu.

Po jakichś 10 minutach spróbowałem ponownie pompując gazem o dziwo auto zapaliło, ale po obejrzeniu się za siebie zobaczyłem białą chmurę dymu,

wyglądało to tak jak na tym filmie :

Oczywiście samochód pracował normalnie nie jak na filmie do odciny tylko w obrotach ok 1000 ale wyglądało to identycznie, chmura dymu.

Dojechałem takim dymiącym smokiem do najbliższej stacji Statoil i zalałem do pełna i samochód powoli przestawał dymić trwało to ok. 30 min na jałowym biegu.

Dojechałem autem do domu jakieś 120km i już się to nie powtórzyło.

I tu zaczyna się moje pytanie co mogło być przyczyną takiego zachowania samochodu ?

Uprzedzając wasze pytania turbina jest ok była sprawdzana jakieś 2 miesiące temu w ASO oleju jak i płynu chłodniczego też nie ubyło.

Na mój rozum to coś chyba było nie tak z paliwem doradźcie co teraz robić zlewać paliwo i wymienić filtr paliwa ?

Dodam jeszcze że w dymie nie było czuć oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.