Skocz do zawartości

316ti Wyciek oleju, Dziwna część.


sebadresss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stałem się szczęśliwym posiadaczem BMW E46 316ti. Od pewnego czasu strasznie spierdziela mi poziom oleju na bagnecie. Wymieniając ostatnio olej skrzyniowy dostrzegłem że wszystko od dołu jest zachlapane olejem niewiadomego pochodzenia. Wyciek najintensywniejszy jest z lewej strony pod silnikiem patrząc od przodu auta. Porobiłm zdjęcia elementu z którego wydaje mi się że cieknie olej. Czy ktoś jest w stanie rozpoznać co to za element?http://fotowrzut.pl/JYORYEEGGK

Druga sprawa...silnik ma troszke dziwne wibracje a hałas spod pokrywy zaworów jest bardzo niepokojący. Co to może być? Nagrałem film https://www.youtube.com/watch?v=PTjg69Ypp34&feature=youtu.be

Chciałbym to porobić nim bedzie za pózno a chciałbym wiedziec na jakie koszta się szykować. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odmę to zauważyłem ze po wyjęciu bagnetu oleju słychać dziwne dźwięki typu zasysanie przez słomkę resztek browara (coś w tym stuly :lol: ) tak jakby olej chcał wylecieć i sie cofa..leci i cofa. Błędów nie ma bo podłączałem pod inpę i po skasowaniu nic sie nie pokazało. Pamiętam że był jakis stary błąd związany z "zylinder 3"...tyle pamiętam bo oczywiśćie zrzuty ekranu pokasowałem :duh:

 

Dodam jeszcze że dość dużo masełka pod korkiem..na bagnecie też kilka kreseczek z masełka było i to pojawiło sie niedawno bo dość często patrzę na bagnet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odmę to zauważyłem ze po wyjęciu bagnetu oleju słychać dziwne dźwięki typu zasysanie przez słomkę resztek browara (coś w tym stuly :lol: ) tak jakby olej chcał wylecieć i sie cofa..leci i cofa. Błędów nie ma bo podłączałem pod inpę i po skasowaniu nic sie nie pokazało. Pamiętam że był jakis stary błąd związany z "zylinder 3"...tyle pamiętam bo oczywiśćie zrzuty ekranu pokasowałem :duh:

 

Dodam jeszcze że dość dużo masełka pod korkiem..na bagnecie też kilka kreseczek z masełka było i to pojawiło sie niedawno bo dość często patrzę na bagnet

Masło może mieć kilka przyczyn:

-niska temperatura na zewnątrz

-krótkie odcinki

-odma

 

ja będę wymieniał odme u siebie niedługo, trochę zabawy w tym silniku jest, ale kilka godzin z browarkiem i moze się uda. U mnie jest coś takiego: nie ma az takich nalotów masła na bagnecie/korku, ale są widoczne, po otwarciu korka silnikiem zaczyna trzęść i lekko zasysa korek, jest moment że silnik po prostu zgaśnie. A tak to zamuł przy niskich obrotach, brak błędów inpy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto by wymienic odme przynajmniej bedziesz miał czyste sumienie. Jeżeli cie interesuja koszta to ja za wymiane samej odmy zapłaciłem 500 zł z robocizną w serwisie jeżeli by doszły rurki jest ich trzy cena wzrośnie do 900 zł

tu ci podam ceny cześci

oddzielacz oleju (odma)- 162

przewód elastyczny odpowietrzajacy 126

przewód połączeniowy 88

przewód powrotny 143

za sama robocizne wycenił na 304 zł

pewnie da rade to samemu zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto by wymienic odme przynajmniej bedziesz miał czyste sumienie. Jeżeli cie interesuja koszta to ja za wymiane samej odmy zapłaciłem 500 zł z robocizną w serwisie jeżeli by doszły rurki jest ich trzy cena wzrośnie do 900 zł

tu ci podam ceny cześci

oddzielacz oleju (odma)- 162

przewód elastyczny odpowietrzajacy 126

przewód połączeniowy 88

przewód powrotny 143

za sama robocizne wycenił na 304 zł

pewnie da rade to samemu zrobić

Trochę przepłaciłeś, niektóre z tych części można byłoby zaoszczędzić, ale jak ktoś nie ma co z gotówką robić :P ja mam zamiar tylko odmę kupić, węże sam sobie poczyszcze, no chyba ze beda w takim stanie, ze mus to mus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko jest na warsztacie i wg opini miechaników to może być albo cewka albo świeca i mówili też cos o valvetronicu że będą sprawdzać. Jeśli chodzi o zapłon to jak dodam gazu to ten dźwięk zanikał a w aucie na biegu jałowym autko od dołu miało lekką przydławkę jakby był zapowietrzony albo rzeczywiście jakby świeca jakaś. Jak odbiore auto to w pierwszy słoneczny dzionek wypierdzielam odmę!

 

Odmę w tym silniku wymienia się całą czy jest jakiś fitr? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się większych kosztów;) Dobrze że to rzecz którą planowałem sam wymienić..będzie z głowy! Swój wolny czas poświęce na inne przyjemne rzeczy z moją Beti:D Dzięki wszystkim za podpowiedzi, sugestie! Kamień z serca!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...Te dziwne napierdzielanie zostało ale jest troszke cichsze. Powiedziano mi na warsztacie że to naturalne w tym silniku. Jaka jest prawda?

Drugie pytanko poza tematem: Wymieniałem przed tym wszystykim filtr paliwa który teraz dziwnie szumi. Zastanawiam się czy może to być objaw odwrotnego podłączenia (Nie że tył na przód lecz te dwie metalowe czy tam miedziane rurki mogłem źle podłączyć). Czy auto po złym podłączeniu filtra odpaliło by?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.