Skocz do zawartości

Pompa wody e39 535


patryk9405

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Zdecydowanie pompa wody do wymiany. Jak już tam grzebiesz sprawdź rolki i napinacze w jakim są stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak cienkie z pompy to do wymiany . Nie wiem jak w 535 ale

W oryginalnej pompie jest taka dziurka i jak siemeringi puszcza to właśnie ta dziura będzie cieklo.

 

Kolega już Ci odpowiedział na to pytanie - luźne siemeringi = luz na trzpieniu, luz to wibracje śmigła pompy, później już tylko ukręcone śmigło, ryzyko przegrzania i śmieci w układzie chłodzenia.

Pompa jest dość newralgiczną częścią układu, ja bez zastanawiania się bym wymienił na nówkę dobrej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czizas, skąd Ty te ceny bierzesz? Z Intercarsa?

 

Zamów sobie SKF jak już chcesz po taniości - mimo, że tanie to dużo ludzi poleca.

Tu masz sprawdzony sklep z dobrymi cenami (nie masz info z którego roku masz furę, wynbierz sobie odpowiednio):

http://czescidobmw.pl/kategorie/od-09-1998-roku,9584.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu jeszcze masz ze sklepów polecanych na forum:

http://www.aso-bmw.pl/category/view/pojazd_id/217/kategoria_id/108

 

Po rejestracji 15% taniej, osobiście jeszcze u nich nie zamawiałem, więc nie wiem jak z szybkością wysyłki, w tamtym zazwyczaj następnego dnia masz u siebie części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o pompie ruville lub thermotec? Mam do wyboru hepu-530zł, ruville-400zł lub thermotec 330zł. Co będzie najlepszym rozwiązaniem pod względem jakości i ceny?

Kup oryginalna lub dobry zamiennik tylko upewnij się że ma ta dziurkę bo to bardzo dobra sprawa i pomaga zdiagnozować pompę nadająca się do wymiany zanim narobi większych szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.