Skocz do zawartości

f07 koła


matlog

Rekomendowane odpowiedzi

Porównywaliście spalanie z tylnymi 275/40 vs 245/45 . Auto kupiłem w zeszłym roku w listopadzie na zimowych po zmianie wczoraj na R19 245/45 przód i 275/40 tył auto zachowuje się jakby jechało po koleinach. Koła wyważone i na zimówkach R18 235/50 obie osie było wszystko Ok. Opony letnie to ContiSportContact 102Y XL i mają bieżnik około 6mm . Jakieś porady jaka może być przyczyna ? Nastawiałem się na kupno nowych ale wulkanizator mówi , że opony są jeszcze dobre. Jak kupować nowe to lepiej 4x takie same czy jak mam obecnie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mierzyć spalanie na innych oponach? To auto i tak pali minimum 10 litrów.


Co do opon. Zrób dobrą geometrię ale dobrą to znaczy do kogoś kto się na tym zna a nie patrzy tylko na to czy nest wszystko na zielono na komputerze. F07 ma tendencje do gubienia geometrii i ogólnie tylna oś jest bardzo kłopotliwa jeżeli chodzi o geometrię. U mnie przy zmianie na 265 i 315 tez był taki efekt. Geometrię robiliśmy Milką razy aż w końcu jeździ idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mierzyć spalanie na innych oponach? To auto i tak pali minimum 10 litrów.


Co do opon. Zrób dobrą geometrię ale dobrą to znaczy do kogoś kto się na tym zna a nie patrzy tylko na to czy nest wszystko na zielono na komputerze. F07 ma tendencje do gubienia geometrii i ogólnie tylna oś jest bardzo kłopotliwa jeżeli chodzi o geometrię. U mnie przy zmianie na 265 i 315 tez był taki efekt. Geometrię robiliśmy Milką razy aż w końcu jeździ idealnie.

Co do spalania to nie mam się do czego przyczepić, pytałem tylko z ciekawości , ale i tak każdy ma inny styl jazdy. :cool2:

Dzisiaj zrobiłem około 100 km i na prostej drodze jest super lepsza przyczepność, kłopot jest tylko na koleinach.Trzeba mocno trzymać kierownicę , bo rzuca na boki. Na zimówkach nie zauważyłem tego problemu. Czyli jest potrzebna geometria ? Wspólnik na X5 z 325 tył i 275 przód i też ma podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa teraz Cię rozumiem. To co opisujesz to jest normalne. Mam takie samo zachowanie nawet przy E90 gdzie przód jest 225 a tył jest 255. Przy szerszych oponach takie zjawisko to typowa fizyka. Na wąskiej oponie unikniesz tego jeżeli opona będzie węższa niż koleina ale niestety takie mamy drogi, że tak jest kolej rzeczy. Można ten efekt zmniejszyć dając na 4 strony takie same opony ale nie będzie to idealnie. Fizyka zjawisk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to powszechny problem ale się zdarza. W USA wymieniali na gwarancji opony, ale to było lata temu.

Przyczyn może być kilka - jakie to opony ?

Jeśli good yeary excelence to mogły być wadliwe opony.

Za mało powietrza albo geometria źle ustawiona. Lekko pochylone w minusie mają być, ale jak do tego są rozbieżne koła to kłopot gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony to standardy bridgestona, auto po przeglądzie tydzień wcześniej przez dilera. Zjechana tylko ewidentne wewnętrzna strona opon. Koła oddałem do pełnej regeneracji. Okazało się że po stronie pasażera do drostowania i zakładam nowe opony. Walczę z dilerem o zwrot kasy za opony prostowanie felg geometrię i nowy przegląd. Już zgodził się na częściowy zwrot ale jeszcze go przycisnę. Opona z drutami na wierzchu raczej legalnie przeglądu nie przeszła . PS. Mieszkam w IE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda na wszystkich jednakowych oponach R19 245/45 jak dla mnie jest o wiele bardziej komfortowa (mowa o koleinach). Niestety w moich okolicach na to nie mam wpływu :(. Wystawiam na sprzedaż komplet opon z felgami przód 2x19R 245'45 i tył 2x19R 275'40 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.