Skocz do zawartości

cała prawda na temat chip tuningu


tommy199

Rekomendowane odpowiedzi

Ostrzegam przed chiptuning. Piszę, bo mnie nikt nie ostrzegł, a pracownik serwisu w pewnym sensie oszukał.

Zrobiłem w zeszłym tygodniu podniesienie mocy mojego BMW F01 730 xd z 258 do 306 KM. Moment obrotowy z 560 do 660. Czyli rozsądne wzrosty, bez przegięcia.

Poprawa dynamiki bardzo dobra, ale... właśnie to ALE.

Samochód zaczął pracować znacznie głośniej. Dźwięk silnika stał się bardziej metaliczny. Przy powolnej jeździe wrażenie większego buczenia. Przy jeździe powyżej 100 km/h znacząco głośniej. Przy 160 na autostradzie głośno jak w F10 520d, co bardzo wzmaga wrażenie prędkości.


Jeżeli komuś zależy na komforcie to jest sytuacja zupełnie nieakceptowalna.

Kilka razy pytałem przed tym tuningiem czy coś się zmienia w pracy silnika w zakresie kultury. Zapewniano mnie, że nie, a jednak tak.


Tak więc nim to zrobisz i wydasz 1.500 zł zastanów się 3x. Ja już wróciłem do zwykłego programu i mój samochód to znowu BMW.

George Wind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hehehehehhehehe mistrz. pochwal sie kto ci tak zaczarowal pojazd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehehhehehe mistrz. pochwal sie kto ci tak zaczarowal pojazd.

 


Ślusarczyk Tarnów. Nie mówię, że źle zaprogramowali sterownik. Pewnie zawsze przy chiptuningu wzrasta głośność silnika. Problem w tym, że nikt mi o tym nie powiedział. Gdy klient ma taką świadomość i to zamawia to OK.


Ja tylko ostrzegam osoby, które chcą zrobić chiptuning, że silnik może pracować wyraźnie głośniej. :duh:

George Wind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
dziwna sprawa z tym wzrostem głośności. W moim F10 535dx po wgraniu programu silnik pracował dokładnie tak samo głośno, jak w ustawieniach seryjnych; w innych moich (lub rodzinnych) samochodach (opel insignia 2.0T benzyna; G31 540ix), w których miałem wgrany program - tak samo, brak zmian w poziomie głośności pracy silnika

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.