Skocz do zawartości

Słabe przyspieszenie 520i


Patryk1111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy jest możliwość ,żeby trochę lepiej się zbierało autko E 39 520i czy świece coś dają ? Itp . Lepszy filtr być może trzeba coś wyczyścić Proszę o jakieś info

Filtr sie wzmienia nie czyści :mad2: on kilkanaście zł kosztuje...

 

Wcześniej lepiej się zbierała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał danielxc717 wcześniej lepiej chodziła? bo nie wiadomo, czy masz awarię czy po prostu silnik dla Ciebie za słaby i tyle :D

 

U mnie pomogła wymiana:

-przepływomierza

-czujnika wałka rozrządu

-czujnika wału

 

sprawdź czy wszystko z tym masz ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można kombinować z dolotem z m50, odgrodzonym stożkiem, wydechem, programem i można coś ugrać, ale jaki to ma sens, stosunek przyrostu mocy do kasy jest słaby, lepiej robić swapa na 2.5, 2.8/3.0 (w zależności czy masz m52 czy m54)

 

mój kolega się w to bawi i niedawno mieli m52b25 wsadzili kolektor z m50b25 + odgrodzony stożek, wydech ori z 328i, wszystko wystrojone i wyszło 205 km i 255 Nm, jak ktoś chce to mogę dodać wykres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj wykrec bo jestem ciekaw jak sie krzywa zachowuje, bo moze ma te 205hp przy 6tys RPM gdzie w codziennej jezdzie nie uzywane a z dolu mniej, bo zwykle tak wychodza mody takie mody ale moge sie mylic wiec jak chcetnie zerkne
-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj wykrec bo jestem ciekaw jak sie krzywa zachowuje, bo moze ma te 205hp przy 6tys RPM gdzie w codziennej jezdzie nie uzywane a z dolu mniej, bo zwykle tak wychodza mody takie mody ale moge sie mylic wiec jak chcetnie zerkne

 

a gdzie ma być maks po takich modach oczywiście że jest przy 6tys, ale w oryginalne jest przy 5,5 więc różnica jest niewielka, a moc i niut jest podniesiony w całym zakresie

 

niestety nie ma tu wykresu serii, tylko po modach mechanicznych oraz po modach i strojeniu

 

1620430_350251168501298_6479091809411603595_n.png?oh=906b07f97a453304ab252bc7f9f27553&oe=5571B78F

żródło: https://www.facebook.com/hpperformance0/photos/ms.c.eJw1yskNADAIA8GOIgyYo~;~;GIpHwHO0aRQlkUaCdx8ZqRGSzvhGvr9Vf3x85Dr974A~;z.bps.a.350251138501301.1073741835.334626323397116/350251168501298/?type=1&theater

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak a czy coś w mapie można zrobić Wcześnie może i lepiej chodziła ale cóż swoje lata ma

 

lata nie maja nic do rzeczy,

 

jak trzyma kompresje silnik, to zostaje dogranie reszty, zapłonu, świec, cewek, przepłwki, czujnikow itp. wiadomo ze nie trzeba wszystko, moze jedna rzecz przynosic rezultat a wymienianie na "pale" tez jest bez sensu, druga sprawa czy auto stracil moc nagle czy poprostu 2.0 tak juz ma

 

co do filtra to wlasnie smiech ze chcesz czyscic, to 20-30zł takei rzeczy sie wymienia co jakis czas poprostu jak w kazdym aucie. swiece tak samo. jak kupiles auto i nie wiesz ile juz na nich jest.

 

 

piszac takie rzeczy jak ktos napisal wyzej nie stac Cie na takie mody, lepiej doprowadzic auto do serii. trzeba by zobaczyc ile daje z siebie teraz

 

warto filtr paliwa wymienic.

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja napisałem żeby wyczyścić filtr Proszę to mój post :

 

Słabe przyspieszenie 520i

Postprzez Patryk1111 » 25 Mar 2015 13:07

Witam czy jest możliwość ,żeby trochę lepiej się zbierało autko E 39 520i czy świece coś dają ? Itp . Lepszy filtr być może trzeba coś wyczyścić Proszę o jakieś info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu zmierzył bym przyspieszenie do stu kilkanaście razy i wyciągnął średnia. Albo przejechał się takim samym modelem o identycznym silniku czy może jest problem z twoim autem czy po prostu 150km jest dla ciebie za mało bo my na forum nie damy rade sprawdzić.

 

Sosna pamiętaj ze wtryski, pompa, czujnik, wydech zapchany, vanos. I kilka rzeczy może być zużyta i zrobić z 2.0 mula totalnego. Dlatego przejedz się innym modelem np na sprzedaż. Udawaj ze chcesz kupić lub od znajomego.. Cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z aktywacja kierunków

 

Można to zrobić bez problemu za pomocą odpowiedniego kabla i programu np. NCS Expert

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam czy może ktoś wie jak sprawdzic czy prawidłowo działa vanos czy wogole działa ?

 

Kolego w takim programie jak INPA masz podgląd parametrów, np.wałka rozrządu(pojedynczy Vanos) albo w M52TU jest osobna opcja w programie do podglądu pracy Vanosa

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.