Skocz do zawartości

E60 sedan przyciemniane szyby a słaby pilocik


raposo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Oddałem jakiś czas temu samochód do przyciemniania szyb z całego tyłu. Po tym zabiegu zauważyłem, że pilot od otwierania słabo zaczął działać. Słabo, czyli jak wcześniej mogłem otworzyć auto z 5m, tak teraz muszę stać praktycznie przy aucie i to tylko z jego boków. Stojąc od frontu lub od tyłu nie ma żadnej reakcji.

 

Pierwsze podejrzenia padły, że może coś nie tak z kluczykiem ale wątpię, żeby akumulatorek (nie bateria) ot tak padł bez wcześniejszych oznaków. Zresztą z boku auta działa, z przodu/tyłu nie - wykluczone.

 

Z tego co udało mi się dowiedzieć antena od pilota jest zatopiona w tylnej szybie (paski pionowe). Nie widać przy nich żadnych uszkodzeń więc to też raczej nie to. Zresztą dalej pilot działa, a tak pewnie nie działałby w ogóle... Słyszałem, że przy foliach z domieszką metalu efektem ubocznym ich zastosowania może być słabsza praca pilota. Zakładając, że faktycznie tak jest, w co jestem w stanie uwierzyć, pytanie brzmi - czy da się coś z tym zrobić i jeśli tak to co oraz ile by to mogło kosztować?

 

Czy da się to obejść jakoś wzmacniając sygnał lub dodając inną antenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena divercity lubi sie tak psuć i czasami pomaga wyczyszczenie stykow pod nią.... A czasami nie. Od folii to raczej mało możliwe. U mnie zasięg byl do 1m, po wymianie.. Nie wiem ale mogę rzec ze spokojnie 50m (wiecej nie sprawdzałem w sumie).

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę w przypadki ale nie aż takie. Wymiana szyb, od razu chwila później problem z pilotem. Więc gdzieś tu musi być przyczyna.

 

Pytanie zatem czy da się to jakoś obejść, trzeba się przemęczyć czy też wymienić antenę, co może poprawi zasięg, mimo folii? Wcześniej zasięg wynosił do 3-5 metrów. Skoro mówisz, że u Ciebie był skok z 1 do 50 to może mimo folii u mnie z 0,5 m doszłoby do 25m ;).

 

Ile kosztowała Cię wymiana anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 metrów przed montażem foli? To znaczy ze antena juz siadala i teraz przy oklejaniu musieli ją jakos dobic. Pewnie ogarnięty elektryk wymienił by "cos" w niej za pare złotych i smigalo by znowu... Hehe :) ja za inna uzywana antenę zapłaciłem bodajże 120 zl z zastrzeżeniem sobie prawa do oddania gdyby sie nie polepszylo :D

Ogólnie temat z padającymi antenami diversity jest dobre rozpisany ;) po montażu innej... Nic nie kodowałem - działało natychmias. Nawet przy wymianie nie odlaczalem specjalnie prądu czy coś. Vinu do nowego modułu tez nie kodowałem ... Po co mi to ? ;)

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam mam taki sam problem. Czytałem wcześniej że padają te anteny więc kupiłem używana za 400zł i co okazało się że wogole nie chce się zamknąć ani otworzyć samochód.. Noi fale radiowe gubi także. Więc nie wiem co mam robić sprzedający dodał że wzmacniacz jest w 100% sprawny. Może ktoś wie czy można jakoś sprawdzić ten wzmacniacz czy jest sprawny??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.