Skocz do zawartości

318 automat i "programy" skrzyni


Darek_E36_318

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam takie pytanko do kogoś kto ma E36 (moze w innych automatach BMW jest tak samo) z automatyczną skrzynią biegów. A mianowicie przy skrzynie jest taki przełącznik zmiany "programów" jazdy to znaczy Economic (E) Sport (S) i Manual (M). Po zapalenie silnika zawsze jest ustawione na E (swieci sie dioda), podczas jazdy moge sobie przełączyć program, ale właśnie: z E na S lub na M moge przelaczyc, ale jak juz przelacze na M lub S to nie moge spowrotem wrocic na E. Przycisk niby sie wciska tak jakby bylo przelaczanie na E ale dioda sie nie zapala i skrzynia przelaczas dalej tak jak na S lub M. Powiem jeszcze ze z S na M i z M na S moge zmieniac normalnie. Moze ktos mi powie czy tak ma byc czy jest tu cos zepsute, a jak jest zepsute to moze ktos wie co, albo sie ktos z czyms takim spotkal.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przycisk niby sie wciska tak jakby bylo przelaczanie na E ale dioda sie nie zapala i skrzynia przelaczas dalej tak jak na S lub M...

 

Proponuje wyjąć przycisk (odpinając od spodu kostkę), wziąć miernik i zobaczyć czy jak wciskasz E to styki zwierają (popatrz co się dzieje jak wciskasz S, a potem M - bo to działa i zwiera "jakieś" wyjścia)

Łatwo będzie dojść, które wyjścia są odpowiedzialne za E (nawet jeśli nie działa i nie masz schematu...) ponieważ 2 pozostałe wyjścia działają...

 

Jeśli przycisk działa to albo wtyczka się wysunęła albo przewody się przerwały... Skrzynia na 100% w tym przypadku jest sprawna... :lol:

 

osobiście stawiam na wysunięcie wtyczki... miałem taki przypadek... 8)

 

Marcin

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku chyba nie masz się czym martwić. Z tego co pamiętam to w instrukcji BMW (co prawda E34) jest napisane, że:

- E jest standardowo włączany po odpaleniu silnika

- możesz zmienić na S lub "śniezynka" w kazdej chwili przełączjąc w dół lub w górę

- powrót do trybu E odbywa się po kolejnym odpaleniu silnika

U mnie tak to działa, choć... uwaga! jeśli wcisnę guzik w dół to przełącza mi się na tryb pracy E, bez konieczności powtórnego palenia silnika!

Pozdrawiam

Eulem

E39 [E34/E36]

a tu gram: http://s1.metaldamage.pl/c.php?uid=227838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zgadza się że przy ponownym odpaleniu silnika jest na E, ale jak juz przelacze np na S, to nacisniecie guzika nic nie zmienia i dalej zostaje na S, prawdopodobnie to cos z guzikiem albo kabelkami tak jak pisal Marcin750, ale jakos nie mialem czasu tego sprawdzic, a i tak caly czas jezdze na E, jak to zrobie to napisze jaka byla przyczyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.