Skocz do zawartości

e46 330ci m54b30 dzwięk (terkot) przy gaszeniu (video)


duch1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forum 8-)

Sprawa przedstawia się następująco moje autko to bmw e46 330ci rok 2003 silnik oczywiście m54b30 244 tyś przebiegu 8-)

od momentu zakupu 2late temu miało dziwną przypadłość podczas gaszenia silnika na NIE WCIŚNIĘTYM SPRZĘGLE coś terkocze :mad2:

przyszedł moment że chce się za to zabrać :norty:

kilka ważnych informacji

- dźwięk występuje tylko w momencie gaszenia pojazdu gdy pedał sprzęgła nie jest wciśnięty

- gdy jest wciśnięty i gaszę, dźwięku nie ma

- sprzęgło się nie ślizga, na pedale nie czuć wibracji

- silnikiem przy gaszeniu nie telepie więc poduszki pod nim raczej odpadają

- sama skrzynia nie wiem jak wygląda (zauważyłem jedynie że drążek zmiany biegów na biegu jałowym trzęsie się delikatnie) i przy wbitym biegu występuje na nim luz ok 2 cm w każdą stronę

 

wiem że w tym aucie jest koło dwumasowe ale zastanawia mnie to czy przy przebiegu 244 tys km i silniku benzynowym może paść koło dwumasowe :duh:

 

Proszę o pomoc i jakieś porady :)

w załączeniu wstawiam dwa filmy pierwszy obrazuje gaśnięcie silnika beż wciśniętego pedału sprzęgła :

 

https://www.youtube.com/watch?v=O40AarUszPI

 

 

natomiast drugi gdy pedał jest wciśnięty:

 

https://www.youtube.com/watch?v=OZJKZxAiln0

 

 

mam też pytanie w razie "W" polecacie zestaw sprzęgła z kołem dwumasowym Sachs czy Luk i jakie jest oznaczenie tych firm do sprzęgła i koła pasującego do mojego m54b30 i ewentualnie gdzie to można dostać w dobrym sianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro objaw zanika po wciśnięciu pedału sprzęgła to usterki należ szukać w sprzęgle lub skrzyni biegów. Może to być dwumasa, docisk lub coś w skrzyni. Wciśnięcie sprzęgła powoduje, że dwumasa pracuje bez obciążenia a wyciśnięte sprzęgło przekazuje napęd do skrzyni i obciąża koło zamachowe, które pracując może wydawać jakieś dźwięki. Nie obejdzie się bez wyjęcia skrzyni biegów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czas na oficjalne wyniki prac :rotfl:

Nie da się ukryć , że koło dwumasowe było w opłakanym stanie (jak widać na filmiku który załączyłem)

Teraz co po naprawie...

auto znacznie lepiej się zbiera, jedzie się o wiele płynniej, pedał sprzęgła delikatny (aż nie mogę się przyzwyczaić :rotfl: ), zniknęły irytujące okresowe drgania na postoju, drążek skrzyni biegów już nie drga tak jak to robił wcześniej, obroty silnika na biegu jałowym znacznie się wyrównały.

Jeśli chodzi o terkot słyszalny na początku niestety pozostał ale jest znacznie mniej słyszalny czyli całkowicie nie został wyeliminowany...

Mechanior dokładnie obejrzał skrzynię i wątpi żeby leżała w niej jakaś wina (biegi dobrze wchodzą nie ma żadnego luzu itp itd.)

diagnoza: ten typ widocznie tak ma :)

Osobiście jestem zadowolony z wykonanych prac całość kosztowała mnie 1350 złotych łącznie (robota + nowy komplet sprzęgła i koło dwumasowe) :) więc patrząc na ceny np allegro mam około 1500 złotych w kieszeni i wiele przypadłości zostało wyeliminowane :) jestem zadowolony :cwaniak: i pozdrawiam kolegę z forum od którego odkupiłem części w dobrej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli "klekotanie" nie ustało to został jeszcze jeden element który może to powodować. Mianowicie poduszki silnika.

 

Sam jakieś pół roku temu przerabiałem temat dwumasy. Identyczne objawy - u mnie przy przebiegu ok 300 000 km.

 

Założyłem koło z nowym sprzęgłem - Sachs.

 

Najpierw jednak samodzielnie wymieniłem poduszki silnika - znacznie mniejszy koszt niż dwumasa, ale okazało się że jeszcze były dobre (mam teraz nowe :) )

 

Wymiana poduszek to prosta sprawa. Lewarek + klucz nasadowy z przedłużką i piwo dla pomocnika. Kanał lub podnośnik niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie ma związku z poduszkami silnika ponieważ przy gaszeniu pojazdu ten ani nie drgnie....

na innym forum doszliśmy do wniosku że ten terkot występuje w beemce z 6b skrzynią przy różnych modelach silników więc to w niej chyba trzeba się czegoś doszukiwać. gdzieś ktoś znalazł nawet wytyczne bmw do tego aby zmienić olej z inną specyfikacją w skrzyni ale to tez niewiele pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.