Skocz do zawartości

E93 LCI 330D 19" BBS CH-R, BC Racing, SmartTOP, Wagner


lukigondi

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dla mnie osobiście filtry dpf to osiąganie "na sile" norm emisji spalin i do tego w laboratoriom. Nikt nie pisze co samochód wydziela podczas wypalania dpf i nikt nie bieżne tego pod uwagę przy obliczaniu normy.

 

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/dlaczego-nowe-auta-nie-sa-ekologiczne-wielka-sciema-z-normami-emisji-spalin/l4q07b

 

ale facet ma racje tylko trzeba umiec przeczytac co pisze a nie co by sie chcialo aby pisal. W dpfie chodzi szczegolnie o ograniczenie zwiazkow rakotworczych sadzy. To mi przypomina historie z azbestem... nie widac nie boli.

 

Facet mowi :

A/ prawidolowo uzywany filtr dpfa spelnia swoja role

B/ Dizel w zadnej formie nie jest dobrym srodkiem na miasto powinno sie to ograniczac bo samochod sie psuje

C/ Polskie normy sa do bani ale to wiemy od pewnego czasu, powinno sie przejsc na badanie metoda uzywana we francji lub niemczech ktora wysyla ci auta bez dpfa bezposrednio na zlom + absurdalny mandat. Za to mozna wyslac auto bez DPFA na zlom w inny sposob, skladajac powiadomienie na policji ze samochod nie spelnia warunkow rejstracyjnych ktore zabraniaja modyfikacje i usuwanie wszelkich urzadzen ochrony srodowiska. Policja ma obowiazek fizycznie stwierdzic czy tak jest jezeli nie jest to anonym. Jezeli policja stwierdzi brak dpfa to zabiera dowod, wlasciciel ma wybor miedzy instalacja dpfa albo zlomem.

D/ pseudo tunigowce i inni polmozgowce ktorzy wycinaja dpfy i biora za to kase powinni byc traktowani jak mafia wloska ktora zakopywala niebezpieczne odpady w lasach zamiast je utilzowac i robila na tym straszna kase

 

Co do norm emisji CO2 to rownierz sie zgadzam to sciema i producenci robia nas w konia, ale moge o tym rozmawiac bo nie mylmy emisji CO2 czyli zuycie paliwa i katalizatory z rakotworczymi czasteczkami sadzy. DPF i katalizator to dwie rozne sprawy. za duzo CO2 ma swoj impakt dlugoterminowy i rozwiazanie potrzebne jest globalne. Czasteczki rakotworcze sadzy mozna ograniczyc uzywajac DPFA a jak sie nie ma kasy na dpfa to sie jezdzi benzyna !

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Dla mnie osobiście filtry dpf to osiąganie "na sile" norm emisji spalin i do tego w laboratoriom. Nikt nie pisze co samochód wydziela podczas wypalania dpf i nikt nie bieżne tego pod uwagę przy obliczaniu normy.

 

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/dlaczego-nowe-auta-nie-sa-ekologiczne-wielka-sciema-z-normami-emisji-spalin/l4q07b

 

ale facet ma racje tylko trzeba umiec przeczytac co pisze a nie co by sie chcialo aby pisal. W dpfie chodzi szczegolnie o ograniczenie zwiazkow rakotworczych sadzy. To mi przypomina historie z azbestem... nie widac nie boli.

 

Facet mowi :

... potrzebne jest globalne. Czasteczki rakotworcze sadzy mozna ograniczyc uzywajac DPFA a jak sie nie ma kasy na dpfa to sie jezdzi benzyna !

 

U mnie nie bylo zadnegoo problemu z DPFem, wyrzuciłem go ponieważ chcailem uzyskać jak największa moc...

Lezy w garazu w/w. Jeżeli będę musiał go wrzucić spowrotem.

Caly czas mowi sie o zmienie sposobu badania emisji spalin w dieslach w UK (poniaz na dzien dzisiejszy robione to jest jak 20 lat temu).

 

ps

Na co dzien jezdze vectry c 1.9 ktora nie posiada fabrycznie DPFa i wdycham związki rakotwórcze ze spalin.

E93 to auto na weekendy wiec te 1-2 dni nie wiele zmieni...

 

ps2

Gdybym mial benzyne to pewnie wyciąłbym Caty :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mial benzyne to pewnie wyciąłbym Caty :norty:

 

tylko ze mozesz wyciac katy elektronicznie bo sie swieca jak maja 97% procent sprawnosci i to jest to co mowisz ograniczenia na sile bo dajcie temu katowi troche zyc bo dalej pelnia 97% swoich wymagan a jak wyrzucisz dpfa to przechodzisz do stanu kleska zywiolowa. Naprawde nie moge zapomniec sprawy o azbescie we francji gdzie ludzie protestowali przeciwko zastapieniu azbestu bo przeciez nic sie nie dzieje a generuje to okropne koszty a 30 lat poniej zaczela sie fala smierci rakowych przez ciagle zatrucie azbestem... i to byla prawdziwa ekatomba, nie ma rodziny w niektorych zawodach chocby u nauczycieli ktorzy nie mieli rakow azbestowych (sa potworne) boje sie z w polsce za 30 lat bedziemy podliczac tak samo raki zalodka i rak kominiarzy tylko ze zawod juz prawie jest na wymarciu... a choroba szaleje a jak rozmawialem z jednym z takich tunigowcow to mi powiedzial wprost, mam to w du.. bez pozwolenia nie wytne a kaska szybka i prosta a jak beda zdychac w bolach to na ich zyczenie, ja zyje na wsi.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś progi na m-pakietowe? Shadowline w planach?

 

Kupilem progi M3 look.

Niestety nie pasuja do mojego auta. Nie wiem czy akurat trafiłem na takie czy wszystkie m3 look (style) nie pasują do E93.

Na progu jest zakłębienie które "haczy" w miejscu zaznaczonym na zdjęciu.

Na razie mam zwykle progi, wolałbym m3 look niz m-sport, ale nie wiem gdzie znalesc pasujące.

 

Na razie nie myślałem o shadowline

 

http://i1.minus.com/j75dR98gCZX7b.jpg

http://i1.minus.com/jYB9QedzTUirD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.