Skocz do zawartości

[E39] - ABS/ASC - nie dziala


pampersik_86

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Na przywitanie zagadka:-)

Mam problem z ABS/ASC w swojej e39. Problem polega na tym że na desce po odpaleniu wszystkie kontrolki gasną jak należy, tylko że w momencie kiedy ruszę do przodu zapala się "zestaw" ABS i ASC. Pierwsza myśl czujniki ABS!!! wpinam kompa i co widzę: błąd "zawór upustowy koło lewe tył" WTF!!!??? czujniki podczas jazdy pokazują te same wartości. Padło na sterownik, oddałem do naprawy, wrócił i dalej to samo... Może ktoś miał podobny problem, przepytałem dokładnie wujka google i.... nikt nie miał takiego błędu. Zastanawiam się czy problem nie tkwi przypadkiem po stronie mechanicznej(pompa???) Hilfe bo już brak mi pomysłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze sama pompa jest uszkodzona.W srodku sa zawory sterujace,ktore mogly ulec uszkodzeniu.

Niestety z tego co sie orietuje pompa jest nierozbieralna wiec czy to ona jest problemem dowiesz sie dopiero po wymianie.

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem cos podobnego.

juz nie pamietam dokladnie ale mialem chyba outlet valve rear right , nie dzialal mi dsc i swiecila sie kontrolka na desce od dsc abs i hamulca.

po podlaczeniu inpy wyskoczyl blad 88 prechargeing pump. u mnie okazal sie sterownik uszkodzony, tez wyslalem do naprawy po odebraniu naprawionego sterownika juz sie ucieszylam bo wszystkie kontrolki zgasly ale gdy ruszylem zapalila sie sama dsc i nie gasla :(.

zadzwonilem wiec do firmy co mi to naprawiala i opisalem wszystko, przyslali kuriera by odebral sterownik i jeszce raz sprobuja go naprawic,

ale nie udalo im sie naprawic i z zwrocili pieiadze. kupilem nowy i dzala.

podlacz inpa i sprawdz pedkosci kol i jkaie bledy inpa pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.