Skocz do zawartości

[e39] Bije przy hamowaniu, trzęsie powyżej 120km/s


oczko991

Rekomendowane odpowiedzi

ok, Textar to akurat zamiennik ale z tych, nie najtańszych, jeżeli jest wrzucony dobry nowy klocek, np. Lucas-TRW, będzie dobrze, ale są też tańsze zamienniki, wiele osób kieruje się ceną, nie dziwi mnie to, każdy gdzieś gasi wydatki jak może, ale akurat BMW i pewne układy, jak np. hamulcowy, zwracają się przeciwko właścicielowi, warto podjechać i pogadać z warsztatem który coś o tym wie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Jak można polecać kocki TRW do BMW na przód?

Toż to szmelc nie klocek.

Najgorsze jakie można wybrać.

Jest to klocek dla taksówkarza.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ten klocek jest miękki?

 

To chyba ich twardośc zależy od tego jaki im akurat wyszło?

TRW ogólnie robi kiepskie części ale klocki to ich najgorszy wyrób.

 

 

Zniszczyłem kiedyś tarcze tym gó...m.

 

To twardy jak skała szmelc właśnie dla taksówkarzy.

Pisk , fioletowa tarcza , twardy pedał i brak skuteczności.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jest miększy zauważalnie od niektórych, oczywiście jest to klocek klasy standard, czyli przychodzi gość prosi o poprawny klocek i nie chce wywalić harmonii pieniędzy

jeżeli podchodzimy bardziej profesjonalnie, są klocki dedykowane do sportu o całej palecie skuteczności i cen, jakiś tam DS3000 sypie iskrami podczas hamowania, taką ma mieszankę i tarcza goli się moment, ale do czego innego został zaprojektowany, ma spełniać inne zadanie. O twardości klocka, decyduje jego skład (materiał cierny), więc nic im tam przypadkowo nie wyszło, tylko jest akurat taki, a Ty dyzio nie strasz chłopaków tymi filetowymi tarczami bo tak nie jest, gniotę takie klocki któryś komplet z rzędu, nawet z zestawem laweta + drugi samochód (czyli można powiedzieć że hamujesz tymi klockami za dwa auta na raz) i nic się nie gotuje i nie jest fioletowe, klocek każdy się gotuje i spada jego skuteczność, jak jest go mało, napisałem o tym wcześniej, i jak ktoś ma akurat problem z tym biciem, warto czasami wcześniej zmienić klocek, mimo że czujnik się jeszcze nie zaświecił. Ale żeby już tego nie rozwijać, z klockami jest podobnie jak z olejem, każdy ma swoje doświadczenia i teorie, i nigdy nie ma zgody, jest to część której zamienników jest na prawdę dużo, jak Ci nie smakują TRW, weź sobie coś innego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trw i Ate to najlepsze hamulce na rynku nie biorąc pod uwagę akcesoryjnych ich wadą jest pylenie ale coś za coś.

Ja aktualnie mam jurid white ceramiczne i felgi są czyste.

Klocki dwa razy droższe ale oszczędność na czyszczeniu felg rekompensuje różnice.

Gadanie,że TRW to kiepskie części to kompletna bzdura wiesz w ogóle o czym piszesz?

W e63 wszystkie przednie wahacze oryginalnie są TRW to samo w e92 i wytrzymują spokojnie 200tyś km nawet na naszych drogach.

TRW robi też wiele sworzni do niemieckich aut na pierwszy montaż i nawet po 300tyś potrafią być dobre. Mam sklep i warsztat wiem co pisze nie są to opinie "internetowych" specjalistów.

Edytowane przez --==maly==--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oj tam .

 

Klocek kibel ze względu chociaż na ich rózną jakość i tyle.

A jak ktoś chce to moge oddac komus te klocki po przebiegu max 2000km .

 

JA tam tego nigdy więcej nie dotknę. Najgorsze z najgorszych. A co do pylenia to nie pyliły.

Ja tam zawsze preferuję miękkie klocki i mam gdzieś ich pylenie. Dla mnie ważne jak hamują i jakie jest na nich wyczucie hamowania.

Ale te klocki stanowczo nie były miękkie < twarde jak wyschnięty baton> i nie pyliły.

Za to mi załatwiły nowe tarcze < fiolet>.

Zaraz zapewne powiecie , że to wina tarcz...

 

Dobre i niedrogie klocki to textary juridy i ate < wszystkie pylą bo tak ma być>

Ale to nie temat o klockach.

 

Chcecie pisać o klockach to założyć osobny temat.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A co ty niby wiesz o tym czy pisze prawe????? Mówisz , że kłamię więc mi to udowodnij albo się zamknij.

 

Sam piszesz różne rzeczy a kto cię tam wie co ty wiesz ale nikt nie mówi , że kłamiesz.

 

Widzę też , że jesteś z tych forumowiczów którzy uważają , że ich post MUSI być ostatnim na liście .

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.