Skocz do zawartości

Problem z otwarciem maski silnika E-36


Adrian76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mój problem jest związany z bardzo ciężkim otwarciem maski silnika w E-36 compact z 95 roku. Dzwignię już zdążyłem złamać teraz jestem zmuszony otwierać kleszczami. Dodam, że linka wygląda na sprawną i nie skorodowaną. Czy jest jakaś regulacja? Czy to może jest wina zamka? Jak to sprawdzić? Help me!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze

mialem ten sam problem tylko ze juz poprzedni wlasciciel zlamal ta dzwignie :mad2:

sprawdz dokladnie pierwszy zamek u mnie przyczyna bylo zlamane wejscie linki do zamka (koszt 20zl zamek + linka)

 

a dostac sie mozesz poprzez sciagniecie nerki

pozdro

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja jest jeszcze na samej masce jak ja podniesiesz to po lewej i prawej stronie znajduja sie zaczepy ze sprezynka , moga one byc za ciasno ustawione i tez beda problemy.reguluje sie je luzując śrubę kontrującą na klucz 19 a następnie śrubokrętem wkręcasz lub wykręcasz.Spróbuj otwierzyć maske tylko niech ktoś dociska ją rękami po lewej i prawej stronie a ty otwieraj ,jeżeli otworzy się lepiej to na 99% za ciasno ustawione zaczepy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Też mam Compact'a z 95-tego roku i mam taki sam problem... Regulacja nic nie pomogła. Linka jest naderwana w jednym miejscu i wydaje się strasznie luźna(zbyt długa?). Na allegro są jakieś linki ale po 50-70zł używane:/ Orientuje się ktoś jakie są ceny w serwisie BMW i czy linka z Compact'a różni się od linek z Sedana i Coupe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.