Skocz do zawartości

zółta kontrolka oleju i dylemat


DamianNS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,prawie wszystko już sobie ogarnąłem z Autkiem ale pojawił się taki o to problem że czasami po zgaszeniu pojawia się żółta kontrolka oleju raz nawet podczas jazdy wyczytałem że może być go mało sprawdziłem rzeczywiście było mało PRAWIE MIN dolałem ale zauważyłem że olej bardzo wolno ścieka

 

wymieniłem 2tyś km temu olej na total quartz 5w30 ll filtr oleju knecht

filtr powietrza

filtr paliwa

napinacz łańcucha rozrządu

świece:stare miały kolor capucino więc spalanie ma idealne nawet mechanik był pod wrażeniem

uszczelki valvotroniców tzn oringi

komputer nie pokazuję błędów

 

dziwi mnie fakt iż przez 2tyś km ubyło oleju najdziwniejsze jest to że auto NIE KOPCI RURA JEST CZYSTA ,NIE MA OLEJU W WODZIE ANI NA ODWRÓT wycieków też nie zauważam z przodu na pewno nic nie ma na ziemie też nic nie kapie.Podejrzewam odmę którą już zamówiłem jeżeli nie pomoże przynajmniej będę miał czyste sumienie że jest zmieniona a wy jak uważacie proszę o porady.To moje pierwsze bmw rok 2002 przebieg udokumentowany 173tyś km silnik 1,8 16v 85kw i jestem przerażony tym gdzie się podział OLEJ?!

Przed wymianą zrobiłem jakies 500km i wszystko było w jak najlepszym porządku auto przyjechało z niemiec na kołach bez problemu.Kupiłem bmw bo byłem przekonany że to dobre auta i silniki że uniknę poważnych napraw a tu taka niespodzianka ehh.. może i oby to tylko ta ODMA :help:

 

 

czy zmienić olej na 5w40 a może 5w50 mobila?? nie wiem jaki był wlany wcześniej ponieważ nie miałem żadnej kartki ale podejrzewam że właśnie 5w40

 

 

i znalazłem wyciek z podstawy filtra oleju będzie wyeliminowany jutro podczas zmiany odmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że naprawde ten olej gdzies znika.. na 1200km dolałem 0,6l a to moim zdaniem za dużo i zastanawiam się czy jeżeli wcześniej był 5w40 a ja zalałem 5w30 czy przez to może spalać olej czy pomiedzy tymi dwoma olejami jest az taka róźnica ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj do mechanika niech szukają wycieku, moim zdaniem przy takich ilościach wyciek nie będzie tylko z jednego miejsca tylko z kilku. Musisz to zrobić kompleksowo inaczej się nie opłaca a wielkiej różnicy i tak byś nie odczuł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

niemiec jeździł na serwisy i lał co mu mechanik zapodał.

nie spuszczał się czy 5w30 czy 0w60 , ll01 czy ll04 mu nalać.

problem ubytków to nie problem oleju.a już na pewno nie jego zmiany z 40 na 30

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

powiem ci, że miałam podobny,, problem'', teraz to już kwestia przyzwyczajenia.

W mojej czarnej :D też lubi się zaświecać żólta kontrolka od oleju tj. po zgaszeniu silnika i wystarczy przekręcić kluczyk na 2 pozycje i gaśnie.

Z tego co wiem e46 lubi sobie 'wypić' trochę oleju szczególnie robiąc krótkie trasy i gazując. Jednak na początku też udałam się z tym faktem do mechanika powymieniał mi jakieś uszczelki bo podobno coś się tam gdzieś ,,pociło'' no i wydaję mi się, że bierze troszkę mniej tego oleju. Musisz sobie sprawdzać na bagnecie co jakiś czas czy faktycznie bierze ci tak dużo, bo może świruje coś czujnik, no i ewentulanie oddać do mechanika niech sprawdzają.

Jednak musisz też się przyzwyczaić do trochę większego zużycia oleju. Ja osobiście używam Castrola 5w30

Zresztą na necie jest dużo tematów na ten temat w bmw więc możesz też czegoś poszukać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam troszkę odświeżę.Zmieniłem olej na 5w40 shell i jak narazie nie mam żadnych problemów z olejem przejechałem już 1000km i nic mi się nie pokazało z bagnetu też nie wiele ubyło zmieniłem również uszczelkę pod miską olejową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.