Skocz do zawartości

Wymiennik ciepla ASB 535d


kafecz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Walcze z temp silnika. Obydwa termostaty wymienilem na ori, jednak ciagle mam 65-75 stopni. Dzisiaj zaslepilem przewod wychodzacy od wymiennika ciepla asb i przy 3,5 stopniana zewnatrz temp doszla mi do 85 stopni. I teraz mam pytanie ktos wymienial wlasnorecznie ta chlodniczke. Jakies sygestie a moze foto z procesu wymiany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzewam troche temat, ale czy "kafecz" wymieniłeś ten wymiennik ? zrobiłeś fotorelację z tej wymiany ?

 

1. Czy jest to skomplikowana naprawa np. wymagająca kanału, specjalnych narzędzi (kluczy, itp.)?

2. czy wymagane jest dolanie oleju skrzyni po wymianie wymiennika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chłodniczka jest cała nie cieknie to bez sensu ją wymieniać, wystarczy sprawdzić czy trzpienie na króćcu na które przychodzą grzybki nie są połamane, jeśli są to wystarczy kupić sam króciec wymienić i po sprawie, niższe koszty :D. Jest dużo tematów o tym :search:
852c2d3fdc685c61m.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie u mnie jest podobny problem ze zbyt niska temperatura cieczy chłodzącej. Czy ten wymiennik ciepła nie ma w sobie termostatu który może powodować iż obieg jest cały czas otwarty?wymienialem główny termostat i czujniki temperatury. Nie wiem co robić dalej.

 

Moje auto to e90 335xi a wymiennik ciepła to ten poniżej

 

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=PL53-USA-03-2010-E90N-BMW-335xi&diagId=17_0319

 

Miałem zablokowany też wąż numer 10 że schematu i po tym temperatura z wcześniejszych 75-80stopni, zaczęła utrzymywać się w okolicy 100.

 

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=PL53-USA-03-2010-E90N-BMW-335xi&diagId=17_0692

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.