Skocz do zawartości

Przyciemnianie szyb BMW seria 1


Kacyper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie,

Jako że potrzebowałem przyciemnić sobie tylne szyby bo czasem nie mam ochoty aby ktoś zaglądał mi na tylne siedzenie, co przewoże i co tam się dzieje :twisted2: . Postanowiłem skorzystać z usług Warsztatu który zajmuje sie takowym przyciemnianiem i jest podwykonawcą wielu ASO w Krakowie nie tylko BMW.

Generalnie szyby zostały przyciemnione Folią ( LLumar ATC15) na którą dostałem 7 lat gwarancji i jestem zadowolony z efektu końcowego. :8)

Jak zwykle musi być jakieś "ale", to znaczy przez opuszczanie (rzadko to robię) tylnych szyb zrobiły mi się pionowe rysy w pewnych punktach na folii;(

Pojechałem reklamować pan z "salonu" powiedział że to wina brudu który jest na uszczelkach i to już nie jest ich wina;/ ale jako że jest to równy gość! zdarł mi tę folie z tylnych bocznych szyb i wyczyścił te gumowe uszczelki które prawdopodobnie zbierały syf piasek który rysował folie, robił to przy mnie.

Po wyczyszczeniu uszczelek i naklejeniu nowej folii rysy wciąż się robią ;(

Co z tym fantem zrobić?

Miał ktoś taki problem?

pozdrawiam KC.

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomoc na minus trzy Wujku :***

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu...

Przyciemniłem szyby w moim Bmw w profesjonalnym zakładzie. Efekt początkowy piękny bo tył przyciemniłem na 20% a przód na 50% było to jakieś pół roku temu. W tym momencie szyby są tak zrysowane że masakra. Zapłaciłem za usługę 500 zł. Więc wydaje mi się że jak koleś montuje coś takiego profesjonalnie to powinien od razu wyczyścić uszczelki. Widocznie u mnie tego nie zrobił i powiedział że ewentualnie nowe uszczelki trzeba kupić... noooo ale ja mu zabuliłem za przyciemnianie a teraz co ? zedrze folie i znowu będę bulił ? Chyba mu tam na wejściu by pasowało jeb...

Jeszcze takie pytanie kolego czy oni nie powinni od razu czyścic tych uszczelek ?

 

 

tu jest jakaś przykładowa instrukcja nakładania folii która mówi o tych uszczelach:

 

(...) - po wyciśnięciu wody (folia nie powinna się już przesuwać po szybie) zostawiamy oklejoną szybę na min. 4-6 godzin w temperaturze pokojowej do wyschnięcia wody

- nadmiar folii odcinamy na około 2 mm od krawędzi szyby

- po tym czasie czyścimy uszczelkę w miejscu styku z szybą ze wszystkich brudów

- zakładamy uszczelkę uważając, aby nie odkleić niechcąco folii na krawędziach szyby

- montujemy szybę w autku i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat rysowanych szyb mi znany i przerabiany !!!!

u mnie po 1 cyklu opuszczeniu szyb wygladaly jakby w drzwiach kot z pazurami siedzial :duh:

 

konkretnie rzecz ujmując podczas rozebrania boczku należy wyciągnąć listwe zgarniającą wewnętrzną i odciąć od niej gumę która znajduje się poniżej linii okna

 

mi na szczeście w Bielsku robiła to profi firma i wykonali usługę jeszcze raz na gwarancjii :cool2:

 

P.S

wymienianie tych uszczelek nic nie da ponieważ po niedługim czasie problem powróci

 

Pozdro

BOKIEM ALBO WCALE...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że po odcieciu tej gumy problem rys zniknąl???

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj koleś u którego przyciemniałem sciągał przy mnie te uszczelki... Z prawej i lewej strony, okazało się że na tam gdzie powinna być ona gładka bo dotyka szyby przy otwieraniu i zamykaniu miała takie małe jakby "krostki" które były bardzo ostre, teraz bede musiał zamówić nowe uszczelki pojeżdze 2 lata i sprzedam niech sie kto inny martwi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt takich uszczelek to 99zł sztuka więc czy warto? może najpierw warto zrobić tak jak kolega pisał powyżej odciąć gumę od zbieraka. ja dzisiaj jestem umówiony na taki zabieg więc dam znac;-) pozdrawiam

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, więc podcięcie tych uszczelek faktycznie rozwiązało problem. :cool2: ! temat zamykam! :8)

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Ja robiłem to tutaj FOL STUDIO tanio i co najważniejsze równi goście tam pracują:) https://www.facebook.com/pl.www.folstudio/photos/ms.c.eJw1ztsVRCEIQ9GOZgHJJdB~;Y~_MDP7dHUGV~;EY5WGamfjmVwh4Ljqt3XwXWxkkyqx8l932Hj5unAdRtban059tv99cDpmPd7rVr7LF9Hnj7~;gcXusQbG8L0vOse049Kz9nw6~;gvXMSM~-.bps.a.769521313113863.1073741925.563376687061661/769522889780372/?type=1&theater

to moja jedynka. powiedz, że jesteś ode mnie albo z forum BMW to dostaniesz jakiś rabacik;-) pozdro;-)

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co smarować kombinować jak guma i tak wyschnie i znów będzie ostra twarda? porysuje folie i znów pare set złotych nie twoje;/ lepiej rozwiązać problem raz na zawsze. Ta uszczelka jest beznadziejnie wykonana wystarczy odciąć wewnetrzną dolną cześć i po problemie róznicy nie widać żadnej,w innych samochodach nie występuje wewnętrzny zbierak i jest okey no i szyby nie mają prawa sie rysowac;-)

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Cześć, Ja robiłem to tutaj FOL STUDIO tanio i co najważniejsze równi goście tam pracują:) https://www.facebook.com/pl.www.folstudio/photos/ms.c.eJw1ztsVRCEIQ9GOZgHJJdB~;Y~_MDP7dHUGV~;EY5WGamfjmVwh4Ljqt3XwXWxkkyqx8l932Hj5unAdRtban059tv99cDpmPd7rVr7LF9Hnj7~;gcXusQbG8L0vOse049Kz9nw6~;gvXMSM~-.bps.a.769521313113863.1073741925.563376687061661/769522889780372/?type=1&theater

to moja jedynka. powiedz, że jesteś ode mnie albo z forum BMW to dostaniesz jakiś rabacik;-) pozdro;-)

 

Planuje u siebie przyciemnić szybę. Chciałbym właśnie przyciemnić tył, ale z głową żeby nie przesadzić w żadną stronę. Pamiętasz jaką przepuszczalność miałeś tej folii?

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)


e87 118d: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=210&t=369493

ex e87 116i: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=297577 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do póki nie zobaczyłem tego posta to myślałem, żeby samemu to robić bo jakby nie patrzeć to dużo kasy biorą za robotę... Tylko teraz sobie uświadomiłem, że podobny problem ze smugami mam na przedniej szybie pasażera więc może się okazać, że z tyłu też... Ostatnio się rozglądałem ile mniej więcej mogłoby to kosztować to w Venaplex w Krakowie krzyknęli 380zł- stąd pomysł, żeby samemu oklejać za połowę kasy :D

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)


e87 118d: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=210&t=369493

ex e87 116i: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=297577 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam jaką mam przpuszczalność ale dobrałem na oko nie za ciemny nie za jasny i 5 lat gwarancji. ja robiłem tutaj i tu masz foto mojej 1er. :wink:

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.