Skocz do zawartości

318 Tds.Opadająca szyba


Beeema

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z prawą szybom, ostano podczas opuszczania szyba spadła z zaczepów, dzisiaj rozebrałem drzwi założyłem z powrotem na szyny lecz podczas podnoszenia kulka (ta bliżej maski) od mechanizmu wypada dzieje się to przy 3/4 zamknięcia.Jak próbuje ręcznie podnieść ( zdjęta z szyn) to czuję bardzo duży opór z prawej strony (bliżej maski), patrzyłem o co może się blokować tą szyba lecz nic nie znalazłem. Proszę o szybką pomoc, z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podnosisz recznie to tak naprawde nie ma Ci co blokowac bo szybe idzie po uszczelkach. Ewentualnie je wyciagnij i wyczysc + zobacz czy prowadnice sa proste. A potem:

- zobacz czy podnosnik nie jest nigdzie pekniety przy nitach- sa 4, najczesciej peka kolo tego pod klamka wewnatrzna (odkrec zeby zobaczyc nit)- jak jest pekniety to szyba wyjezdza nierowno, spada z prowadnic. Jak pekniety to do zespawania/ wymiany.

- czy masz cale plastikowe slizgi? pewnie nie, one sa praktycznie jednorazowe, kosztuja grosze w aso i na alledrogo - do slizgow musi byc klamra zabezpieczajaca. Masz ja?

- ostatnia sprawa najmniej prawdopodobna- mechanizm jest regulowany tylko w jednym miejsc- na dole po prawej jak patrzysz od kabiny- jest tam jedna sruba, ja luzujesz i tak regulujesz caly podnosnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śligi szyby po jakimś czasie się wyrabiają nie trzymają już ramienia jak należy , wyskakuje spinka i potem są takie efekty jak u ciebie ( miałem w swojej to samo).

Wymień ślizgi na nowe ( ja wymieniłem i już ponad dwa lata mam spokój) . Ślizgi kosztują grosze więc warto wymieniać oba .

 

http://allegro.pl/spinka-szyby-bmw-3-e36-5-e34-7-e32-z3-passat-slizg-i4878282198.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.