Skocz do zawartości

E60 ciągłe ogrzewanie wnętrza


Miras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy udało się znaleść odpowiedz na to pytanie .

Dziś było 24stopnie jeżeli ustawie na idrive kreseczki niebieskie na full i temperaturę na 16 to z wszystkich nawiewów jest zimne powietrze . Wystarczy tylko dać na 18stopni i już na szybę i nogi leci ciepłe powietrze a z kratek z deski leci zimne .

Czy ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzałem ponownie u siebie. Mam model z klimatyzacją "High" (S534A Klimaautomatik), poliftowy - na zdjęciu ten na dole - https://images.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.bmwblog.com%2Fwp-content%2Fuploads%2Foldnewaccontrols.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2F5series.net%2Fforums%2Fdiy-do-yourself-14%2Fac-basic-ac-high-retrofit-diy-rev-3-a-117450%2F&docid=D9QsufmLmhJB9M&tbnid=DKrh6_McZm15MM%3A&vet=1&w=1024&h=447&source=sh%2Fx%2Fim

Na zewnątrz było słonecznie, a temperatura około 17C. Ustawienie temperatury pokrętłem na minimum (kierowcy i pasażera), w opcjach klimy 4 paski na niebiesko, na przednim panelu załączony przycisk od klimatyzacji (znaczek śnieżka świeci na zielono). Nawiew na szybę o dziwo był chłodny, na nogi i tułów bardzo zimny, ale to normalne. Zastanawia mnie jedynie czemu na szybę leciało chłodne. Z tego co pamiętam jak ostatnio sprawdzałem to na szybę zawsze leciało mi ciepłe lub letnie. Być może chodzi o czujnik nasłonecznienia i któryś od temperatury, bo jak mówię dzisiaj było dosyć mocne słońce padające na przednią szybę i zaczęło mi wiać chłodnym na szybę.

Co do nawiewu na nogi to zawsze dmucha takim samym powietrzem jakie mamy ustawione na tułów (przynajmniej u mnie zawsze tak było)

Na przednią szybę nie mamy żadnego wpływu ustawić temperatury - wnioskuję, że komputer sam nią steruje, a dane bierze z czujników temperatury lub czujnika nasłonecznienia. Jedynie co możemy ustawić to siła nawiewu w idrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprawa wyglądają tak jak damy max i na tej samej klimie bo tez mam high ustawie pokrętła dwa na zimno to z 3 stref wieje zimno lodówka . Jak tylko dam pokrętło na 18 to nogi solarium a szyba przednia jak w Egipcie tak raczej nie powinno być. Kratki w desce są zimne a kratka nogi szyba parzą wręcz . Czytałem jeszcze o wadzie elektrozawor wody nr części 6906652. Z góry przepraszam za błędy ale jestem w trasie i pisze z telefonu komórkowego. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie działa w E60. Inżynierowie BMW trochę za fantazjowali z tą klimą w tym modelu. W E65 działa wszystko tak jak człowiek by sobie tego życzył.

Podobno pomaga zakodowanie pustym plikiem MAN.

Panowie ,przeczytajcie cały temat od początku a ma aż dwie strony i wszystko będziecie wiedzieć . :cool2:

images?q=tbn:ANd9GcTmIl0TjfLac0DKzvrvVkW5vbYa-L8NnaKQ6MwRmjiNpsCR58FF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie jest tak, że jak dam klimę na max chłodzenie i idrive też to na szybę i nogi leci gorące powietrze :mad2:

Sprawdzałem klapki pracują zamykają się i otwierają na kompie 1 błąd czujnik wilgotności za wysoki sygnał czy ktoś wie gdzie jest takowy czujnik i czy on ma wpływ na to cholerne ciepłe powietrze lecące na nogi i szybe :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, tj. gdy włączona jest klima chłodne powietrze leci z wszystkich stron. Przy wyłączonej klimie niezależnie czy kreski w Idrive mam białe czy niebieskie to i tak na nogi i szybę leci ciepłe powietrze, które z czasem robi się gorące i muszę wyłączać tam całkiem nawiew (w lecie wytrzymać nie można, a lubię jeździć z opuszczonymi szybami).

Podobno problem rozwiązuje wymiana zaworu wody (trzeba pamiętać jednak, że są dwie wersje tego zaworku dla klimy dwustrefowej z dwoma zaworami i dla jednostrefowej z jednym zaworem), część nr 4:

1)

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=NV13-USA-05-2008-E60N-BMW-528xi&diagId=64_1481

2)

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=NV13-USA-05-2008-E60N-BMW-528xi&diagId=64_1493

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dzięki za podpowiedź wymieniłem zawór wodny z płynem chłodniczym przy okazji i wszystko wróciło do normy już nie dmucha ciepłym na szybe i nogi :cool2:

Acha mam do sprzedania taki zawór bo kupiłem dla klimy 1 strefowej a ja mam 2 strefową i są różne tak jak kolega pisał wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.