Skocz do zawartości

ceramiczna ochrona lakieru? Modesta+ GTechniq Ceramic Pro 9H


kubaj123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj dostałęm telefon od dealera bmw, że moje F07 już doszło i można je obejrzeć w salonie, odbiór będe mieć jakoś niedługo. W związku z tym, że auto jest jeszcze nie tknięte naszymi "wspaniałymi" drogami postanowiłem nałożyć na nie jakąś profesionalną powłokę ceramiczną. Tutaj pytanie do was, czy miał ktoś z was styczność z którąś z tych marek (modesta+, Ceramic Pro 9H, Gtechniq C1/1.5/2)? koszt usługi waha się w okolicach 2,5-3tyś. Powłoka podobno starcza od 5-10 lat w zależności od produktu ale wiadomo, że co 3 lata warto by ją na nowo położyć. Zdecydowałem się już na powłokę ceramiczną nie kwarcową głównie z powodu takiego, że po prostu dłużej wytrzymuje (kwarcowe max 2 lata) a efekty z filmików na YT z powłok ceramicznych są po prostu genialne.

Stwierdziłęm, że umieszczę ten temat w dziale o 5 i o 3 gdyż są chyba najbardziej popularne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

która modesta? ,

c1 to kwarc ale bardzo dobry, mogę smiało polecić w połączeniu z EXO, jak na bogato to crystal serum+ EXO

ceramic pro nie mam doswiadczenia, ale ostatnio 2 duze studia przeszły na gtechnika :wink:

 

i cena to netto czy brutto? za położenie c1 z sealantem 600-800max, za crystal serum+exo 2400max, modesta około 3k więc to najlepsza cena jeśli brutto

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny są netto, jeżeli C1 to kwarc to z góry odpada. Czyli zostaje Modesta+ i Strong Pro 9H. Ewentualnie GTechniq ma w swojej ofercie jakieś ceramiczne powłoki? Próbowałem znaleźć w internecie różne informację na temat porównania modesty z Pro 9H ale nigdzie nic nie mogę znależć, jedyne co to 9H wydaje się być bardziej popularna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

crystal serum to ceramika od gtechnika i jest naprawdę super :cool2:

poczytaj http://gtechniq.com/products/auto/perfect/exterior/paint/crystal-serum

 

no właśnie nie wiele info jest apropos tych powłok :duh: jeśli chodzi o foty w necie to pamietaj, ze drogie powłoki kładzione są z reguły na drogie auta gdzie sam lakier jest

super :mrgreen:

 

swoją drogą 2,5k netto za c1+sealant to turbo drogo, Ja max liczę 800 za 5/7er, forumowiczom z reguły 700, 600 za 3er

 

jak bys wybrał ceramic pro to daj znać na PW :wink:

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za link. Będę musiał jeszcze rozważyć Crystal Serum i Pro 9H. Co do Pro akurat jest masa informacji i masa ludzi na zagranicznych forach którzy ją polecają ale co do np. Modesty+ to nie ma nic. Czasami też zdaży się, że ludzie mówią że GTechniq jest troche lepszy od Pro 9H

 

A jak z trwałością tego, ile czasu już macie i jak to się trzyma?

A co do tej ceny ok 3k to w tym zawiera się fill serwis, powłoka ceramiczna na auto + do tego robienie całego wnętrzą (skóry plastiki drewno itp) i dodatkowo fele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

3k netto ? w jakim mieście? (moja głupia ciekawość)

ja znam auto około 1 rok i troszkę z Crytal serum, pomimo ze właściciel niedba jest super :cool2: nawet EXO mu nie przysiadło i też zabezpieczałem jak wyjechał z salonu...

w Polsce CS watpie że ktoś ma dłużej niż 2/3 lata...

 

jak chcesz więcej info z porównaniami i opiniami to http://www.autopia.org/forums/ , możesz też poszukac na http://forum.kosmetykaaut.pl/index.php?redirect=index.php

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oglądając filmik z tego pro 9h to ciekawie to wyglada. Jak będę zmieniał e90 na f30 to mooooze bym się skusil :mrgreen: pytanie na ile aplikacji starcza ten środek i ta cena to za jaka ilość aplikacji? Bo na filmach co widziałem to tak aplikuja średnio 5 razy a niektóre i kolo 10 aplikacji zeby warstwa była gruba i dawała mocna ochronę.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

9H nie można od tak sobie kupić :wink: , trzeba byc autoryzowanym przynajmniej w Polsce...

tak czy siak , jak już brać usługę to crystal serum od Gtechnic :cool2:

 

apropos aplikacji 9H i lighta z Cpro ,

:mrgreen:
sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9H Light da rade normalnie w sklepie kupić ale jeżeli chodzi już o 9H i Strong 9H to rzeczywiście się nie da. Mówisz, że GTechniq jest lepszy od 9H Strong? Która z tych trzech marek jest jakby najbardziej popularna/wykorzystywana?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia polecam Gtechniq, crystal serum + Exo na prawdę odstawia konkurencję, oczywiście jest to tylko moje zdanie.

 

Zobaczcie jak zachowują się powłoki Gtechniq (C1 + exo) po 5 tyś km od aplikacji w trudnych, zimowych warunkach.

 

 

Zaznaczę, iż samochód nie był wcześniej myty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja osobiście się troszkę na gtechniqu a dokładnie na exo zawiodłem. Może zrobiłem coś nie tak. Położyłem go na przygotowany ,dokładnie odtłuszczony lakier bez c1. I mam wrażenie że po kilku miesiącach praktycznie go nie ma.

 

Wcześniej położyłem 6 warstw 9h i jedną light i efekt był świetny . Na wiosnę chce zrobić korektę i położyć modeste BC-04. Zobaczymy jaki będzie efekt tym razem.

 

Natomiast co do utrzymywania się na lakierze, wbrew temu co mówi marketing- myślę ze 1,5 roku to są graniczne możliwości tych powłok. Oczywiście coś tam będzie po tym okresie ale już bez wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podejrzewam, że na samej powłoce się nie skończy, a trzeba będzie przed powłoką coś liznąć polerką. Niestety, ale widziałem już masę nowych aut, dopiero co odebranych z salonu a stan lakieru był dramatyczny (jak dla mnie, jestem niestety zboczony pod tym kątem). Tak więc licz się, że dojdzie Ci jeszcze koszt korekty. Jaki kolor auta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podejrzewam, że na samej powłoce się nie skończy, a trzeba będzie przed powłoką coś liznąć polerką. Niestety, ale widziałem już masę nowych aut, dopiero co odebranych z salonu a stan lakieru był dramatyczny (jak dla mnie, jestem niestety zboczony pod tym kątem). Tak więc licz się, że dojdzie Ci jeszcze koszt korekty. Jaki kolor auta?

 

Tommy80 ma racje może być konieczność odświeżenia ( hehe nowego lakieru) przed nałożeniem powłoki .

Zwłaszcza jeżeli chodzi o ciemne lakiery. Choć oglądałem 2 sztuki z salonu i bardzo nie było sie do czego przyczepić . Choć sunguna nie uzywałem.

Swoją droga nie mamy aż tak złe . Robiłem jakiś czas temu land cruisera lakier czarny uni który rysował sie od mikrofibry. Troszeczkę mocniejsze przyciśnięcie powodowało swirle. Nigdy więcej takich wynalazków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswiezenie bedzie potrzebne bez dwoch zdan, jeszcze nie widzialem nowego auta z salonu, ktore byla idealne, zawsze sie cos znajdzie :)

 

Co do trwalosci, to jak w PL warunkach powloka wytrzyma 1,5 roku, max 2 lata to bedzie naprawde sukces, pamietaj ze o powloke trzeba dbac, zadna nie lubi agresywnej chemii, mimo ze przed nia chroni.

Potrzebujesz porad car detailingu,kosmetyków - pisz na PW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswiezenie bedzie potrzebne bez dwoch zdan, jeszcze nie widzialem nowego auta z salonu, ktore byla idealne, zawsze sie cos znajdzie :)

 

Co do trwalosci, to jak w PL warunkach powloka wytrzyma 1,5 roku, max 2 lata to bedzie naprawde sukces, pamietaj ze o powloke trzeba dbac, zadna nie lubi agresywnej chemii, mimo ze przed nia chroni.

 

:cool2:

 

Tak by the way , dzieki maksss za malinę z kocha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Wlasnie kupilem 528i i dealer zaproponowal mi wlasny produkt powloki ceramicznej - Kompozyty ceramiczne Kube Bond Diamond 9H.

Czy ktos moze mial z tym cos wpolnego i moze podzielic sie opinia ?

Zastanwaiam sie tez miedzy wersja standard (3 warstwy) a wersja 5 warstw - ile czasu "wytrzymaja" ?

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla klarownosci po przetestowaniu wielu ale to wielu powlok oprocz ulatwieniu na myjni przy nie dokladnym myciu to powloki to duzo marketing i malo konkretow.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj czekaj to miedzy nawiasami to cena ????

 

jezeli tak to odpusc sobie bedziesz wkurwiony.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to niestety cena. Na opcje standard w związku z zakupem samochodu dostałem zniżkę 3000 wiec w efekcie 400 zł musze zapłacić, zastanawiałem się tylko czy może nie warto dołożyć do tej za 5k ale wnioskuję, że chyba nie :8) dzięki !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie warto nawet do tej za 3K. Najbardziej taka powloka znana i uznana czyli car pro strong 9H to koszt jakis 2500 zl i tak to nie jest warte tej ceny. Nie poczujesz roznicy z powlokami kladzionymi za 1000 zl. Zapytaj Kri35 z just good detalingi o ceny powlok on ci bedzie umial doradzic. Ja tam robilem i zaoszvczedzilem duzo kasy bo ceny sabardziej realne.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.