Skocz do zawartości

Drgania na wolnych 320D


R420

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam e90 320d 163km.

Zauważyłem rano jak jadę przez pierwsze pół kilometra (jadę bardzo spokojnie ok 1300obr) uczucie jakby mi koła biły(mam alusy 17'). Po przejechaniu ok tego pół kilometra auto jedzie bardzo spokojnie nic nie trzęsie nie drga.

Ostatnio zauważyłem, że gdy auto jest rozgrzane i stoi więcej niż 5 min na wolnych obrotach to silnik dziwnie pracuje, tzn tak jakby na ułamek sekundy nie pracował na jeden cylinder, ale po obrotomierzu tego nie widać, słyszę to na "słuch". Wtryski sprawdzałem wszystkie mają zero z przodu więc raczej są ok. Jak dam lekko gazu to nic się nie dzieje wtedy dziwnego.

Co to może jeszcze być ? Silnik ma moc brak błędów w komputerze. Wersja z DPF - możliwe by się wypalał na postoju i stąd te objawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, na początek wlej mu dobrego paliwa. Może weź na Statoil-u Diesel Gold Arctic (podobno nie ma żadnych bio dodatków).

Być może tu jest problem?


http://emoty.blox.pl/resource/4_1_107v.gif

" Producenci dopuszczają zużycie 1 litra oleju na 1000 km. To tak, jakby uznać, że człowiek mający 38,5 st C jest zdrowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki objaw delikatnego szarpniecia na wolnych obrotach jak zapalam światła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

u mnie po przejechaniu kilku kilometrów auto też zaczyna drgać na wolnych, tzn obroty podnoszą sie na chwilkę ( 830 standard - podnosi sie do max 860-870 ale czuć przy tym bujanie auta - nie jest to komfortowe ) Nie mam pojęcia co może być przyczyną, wtryski sprawdzanie IMPA -sa ok

Dodam, że podczas jazdy wszystko jest ok, jedynie odczuwam to na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.