Skocz do zawartości

Ciągłe problemy z grzaniem BMW 535D 06r.


Fabian84

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie !

Cały czas mam problemy z grzaniem w samochodzie.

Pacjent to BMW 535d 2006r. wymienione dwa termostaty główny i EGR oraz płyn chłodniczy, silnik osiąga 90 stopni samochód nadal nie grzeje, co ciekawe jak jadę autostradą 140km/h samochód po jakimś czasie zaczyna dawać w " miarę ciepłe powietrze " ale tylko z kratek od strony pasażera z kratek od kierowcy nadal wieje zimne, jak się zatrzymam "ciepłe" powietrze o ile można to tak nazwać z kratek pasażera zmienia się w zimne. Czy może być to np. wina panela od klimatyzacji ?

Zamieszczam zdjęcie podglądowe z tym co zauważyłem i nie wiem czy to tak powinno być czy jest coś "zatkane" ? Płyn chłodniczy w zbiorniczku wyrównawczym cały czas sie przelewa...

 

http://s2.ifotos.pl/mini/138174232_wxwnnaw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja tam rur nie macałem ale po otwarciu termostaty powinny być na 100% ciepłe. Stawiał bym na zapowietrzony układ. Dodatkowa pompką sprawną? Bo ona jest odpowiedzialna za Odpowietrzenie układu.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kreski w górze co ja już nie robiłem Panie... , źle doczytałeś chyba bo nie wywala płynu przez korek tylko przez odpowietrznik w zbiorniczku przelewa płyn wiec okład odpowietrzony, nagrzewnica chyba jednak nie bo dwa wejściowe i jeden wyjściowy wąż jest gorący stawiam teraz może na klapy powietrza bo jak ruszam temp. w środku to nic się nie dzieje, czy ktoś wie w ogóle gdzie one są i jak się do nich dostać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może najpierw sprawdź czy na szlauchu za zawodem wody masz ciepła rurę zanim zaczniesz rozbierać cały samochód. Może to ona jest winna.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rury cieple po stronie kierowcy po stronie pasazera zimne ale chyba to normalne, stawiam jednak na klapy poniewaz jak w idrive zmieniam na niebieskie lub czerwone kreski to nic z temperatura powietrza z nawiewow sie nie zmienia... Nie wiem czasem czy te klapy nie sa pod nogami kierowcy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czasem jest tak że nie ma błędu a jest lipa, bo powiedzmy jak pokazuje cały czas w środku 50 st.C to niby działa tylko ze zle ale nie będzie bledow- musisz sprawdzić wskazania czujników...mozesz też spróbować innym kompem czy programem...

 

Ps. Chętnie sie z toba zamienię na auta i zabiorę ta biede :mrgreen: -właśnie taką (chodzi o motor) mam zamiar kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.