Skocz do zawartości

5xx Listwy zewnętrzne shadowline high gloss - jaki lakier?


Shadow69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Koledzy, wykończenie listew okiennych zewnętrznych w wysokim połysku czyli "high gloss shadowline" jest takim trochę rarytasem, więc wzięło mnie na takiego moda. :norty:

Oczywiście takich listewek nie da się dostać w komplecie używanych.

Ori chromów nie da się pomalować skutecznie, obłazi to w cholerę, ciężko to przygotować pod lakier, oklejać też nie chcę, próbowałem - efekt średni, nie zadowala mnie.

Kupiłem sobie zestaw zwykłego shadowline, który zdecydowanie lepiej nadaje się pod lakier, i tu pytanie, czym to pomalować?

Nie chcę na dziko obsmarować listewek pierwszym lepszym lakierem, interesuje mnie taki efekt jak na zdjęciu:

http://img.photobucket.com/albums/v472/JeffTT/zed%20sale%20items/glossblackwindowtrim_zps65cc4fe3.jpg

 

Czy ktoś wie po jakim kodzie lakieru szukać tego właściwego?

Jest to gdzieś w palecie bmw uwzględnione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Super, dzięki za poradę, jak się tylko cieplej zrobi to pewnie się za to wezmę, bo tak czy siak pionowe listwy też muszę malować, a do tego jest sporo rozkręcania przy drzwiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

To i zadam pytanko....

 

Mam listwy chromline i pomalowałem je folią w spreju PLASTI SKIN czarny mat. Wygląda fajnie jednak w narożnikach już sie folia przeciera i odłazi - widać chrom. Chce teraz zrobić te listwy na czarny wysoki połysk..... Wiem że do chromu farba sie nie chce trzymać -czy jeśli dam wszystkie listwy do szkiełkowania i podkład epoksydowy na to baza będzie sie trzymać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w pracy piaskarki z piaskiem i "szkłem" i po obrobieniu w "szkle" różnych metalowych elementów farba słabo trzymie wiec lepiej drobnym piaskiem przelecieć jak będziesz do takiego zabiegu podchodził.

 

Ta listwa jest platkikowa i pokryta chromem czy jest amelinowa/ metalowa i pokryta chromem?? Może wypiaskować tak te listwy żeby zedrzeć cały chrom i dopiero malować tak jak robi sie zdzieranie chromu z przednich NEREK??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontowałem jedną listwę drapałem ją nożykiem - naciąłem listwę i jest cała jakby z tego chromu nie idzie zerwać powłoki chromowej :/ czy to jest aluminium wypolerowane ale wygląda jak chrom??

 

Zastanawiam sie jak przygotować to pod lakier czarna perła.......???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podłącze się pod temat. Pionowe listwy zewnętrzne między szybami wyglądają u mnie bardzo średnio, podchodzi lekko rdza itd. Chcę to pomalować, ale nie mam pojęcia ani czym, ani przede wszystkim jak to zdemontować. Macie jakąś konkretną instrukcję? Nie chcę poniszczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontowałem jedną listwę drapałem ją nożykiem - naciąłem listwę i jest cała jakby z tego chromu nie idzie zerwać powłoki chromowej :/ czy to jest aluminium wypolerowane ale wygląda jak chrom??

 

Zastanawiam sie jak przygotować to pod lakier czarna perła.......???

Dobrze wypolerowane amelinium będzie wyglądało jak chrom, jeżeli listwy są ameliniowe to musi być na nich położony klar gdyż al. sie utlenia i chwila moment byś miał na nich niezły bałagan. Jeżeli masz chromowane to ciężko go zdjąć przez piaskowanie pozostaje Tobie tylko oddać do galwanizerni żeby zdjęli go chemicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjaśniona - wszystkie listwy są amelinowe i są wypolerowane dlatego wygląda jak chrom. Papier o gradacji 100 trzeba listwy przeszlifować - na to podkład epoksydowy - baza - bezbarwny i mamy trwale polakierowane na Czarny Połysk.

 

Chrom jest tylko na przednich NERKACH. Idzie go nożykiem zdrapać i zostaje plastik. Dopiero wtedy podkład - baza - bezbarwny bo inaczej lakier sie złuszczy.

Jesli coś nie tak napisałem proszę mnie poprawić....

 

Też interesuje mnie jak zdemontować te pionowe czarne plastiki na drzwiach...?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.