Skocz do zawartości

Problem z wycieraczką tylną BMW E46 Touring 320i 2001


sokigl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jestem na forum po raz pierwszy!

 

Z uwagi na to, że od niedawna jestem posiadaczem BMW E46 Touring 320i 2001 rok piszę z prośbą o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

 

W przypadku gdy taki problem był już poruszony proszę o link ponieważ nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.

 

Opis problemu:

 

Parę dni temu zabrałem się za naprawę uszkodzonego światła stop (led) na gorze i przycisku otwarcia klapy tylnej (wycieraczka działała nie była zatarta spryskiwacz pryskał). Problemem okazało się przetarte okablowanie w wiązce z lewej strony które naprawiłem. Przetestowałem przed ostatecznym składaniem światło, przycisk wycieraczkę, spryskiwacz. Wszystko działało OK. Po wyjechaniu z garażu mocno się zdziwiłem zauważyłem że nie działa wycieraczka tylna (stop na górze i przycisk klapy a także spryskiwacz szyby działa). Czujnik klapy i szyby działa OK nie świeci się przy zamknięciu a po otwarciu oczywiście świeci się.

Po przełączeniu przełącznika przy kierownicy słyszę silnik wycieraczki tylnej.

 

W związku z tym nie wiem w czym może być problem? Czy zerwałem jakieś okablowanie? Czy coś innego się rozpięło? Czy uszkodziło się połączenie między silnikiem w klapie a mechanizmem w szybie? Czy coś jeszcze innego?

 

Proszę o pomoc od czego zacząć rozwiązanie problemu.

 

Będę wdzięczny za szczegółowe opisy lub linki do tematów forum lub schematów itp...

 

Wielkie dzięki "z góry"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź. :D

Jak sprawdzę dam znać czy faktycznie taki trywialny problem. :|

 

Dopisze tu aby nie zaśmiecać forum.

 

Faktycznie problem to trzpień przy szybie który nie trafiał w mechanizm w klapie z powodu tego że się wcisną się w mechanizm. Pociągnąłem go szczypcami i wszystko wróciło do normy.

Edytowane przez sokigl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie chcę zakładać nowego tematu więc podłącze sie do tego:)Mam problem z wycieraczką tył w touring 2001r.

Wycieraczka przestała działać natomiast spryskiwacz jest ok.Wycieraczka działa na krótko wiec czpień nie jest zatarty.

Stojąc przodem do tylnej klapy napięcie jest na pinie 1,2 patrząc od lewej w trzy pinowej kostce.

Czy może ma ktoś pomysł co to może być i jak to rozwiązać?

Dużo jest opisów o zatartej wycieraczce a o elektronicznym podłączeniu nie mogę nic znależć:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.